Önjelöltek a Millánál: Tarr Bélától Dopemanig
Olyan embert kerestek, aki valóban "jó példát" jelenthetne a magyaroknak. Olyanok jelentkezését várták, akik "nemcsak tüntetésre járnak, de mindennap tesznek egy kicsit azért, hogy jobb legyen a világ". Az alternatív elnököt pedig "egy alternatív köztársaság egyenlő, szabad polgáraként" képzelik el, aki "azért lehet első az egyenlők között, mert büszkének lehet lenni rá".
- A jelentkezők több mint fele komolyan is vette a feladatot, de természetesen olyanokra is lehet szavazni, akik majd legfeljebb nem vállalják - mondta Schönberger Ádám, a kampány egyik szervezője a Sirályban, ahol "nyílt napot" szerveztek csütörtökön az utolsó napon befutott jelöltek videóinak elkészítésére. Schönberger szerint a jelöltek többsége a társadalmi megbékélést hirdeti, vagy adott csoportok mellett áll ki, tehát szerencsére nem a negatív üzenetekről szóltak a kampányvideók.
A szimbolikus államfői posztra bárki jelölhette magát, vagy mást. Ehhez egy "Ha én lennék az elnök..." kezdetű portrévideót kellett beküldeniük. A hozzászólók körében többen Sólyom Lászlót, vagy Majtényi Lászlót javasolták, de őket végül nem jelölték, ahogy Schmitt Pált sem, bár egyes kommentelők szerint ő maga az alternatív elnök.
Az önjelöltek között is több ismert arcot találni. Portrévideójukat többen úgy adták be, hogy elmondták ugyan, milyen országot szeretnének - ez is volt a kampány célja -, de nem vállalnának hivatalos államfőséget. Tarr Béla rendező videóüzenetében például a létezés méltóságának szolgálatát hirdette, de elnökre szerinte speciel nincs szükség, hiszen "felnőtt emberek vagyunk". Szilvási István roma zenész elnökként jobban odafigyelne a kormányra, jóban lenne mindenkivel "és jókat partiznánk". Lakatos Béla lelkész a megosztottság ellen tenne, Szűts Miklós festő kötelezővé tenné a demokrácia és a tolerancia oktatását. Rényi András művészettörténész visszaküldené az oktatási törvényeket, Szigeti Adrienn (A Város Mindenkiért) igazságos elnök lenne, Tóth Zoltán választási szakértő pedig nem lenne "automatikus golyóstoll". A jelöltek között találjuk még Dr. Nol-t, valamint a millások kedvenc rapperét, "Dopeman-t", azaz Pityinger Lászlót, aki szívesebben lenne alternatív diktátor, és mint ilyen, rögtön kötelezővé is tenné a szabadságot. Volt még a jelöltek között plüssmacis háttér előtt világmegváltó tinédzser, anarchista egyetemista, saját tüntetésüket propagáló civil aktivisták is.
"Van, aki egy adott ügyet képvisel, és olyan is, aki tényleg elnök akar lenni". Ifj. Sebő Ferenc szervező szerint ezzel a kampánnyal azt a mítoszt igyekeznek felszámolni, hogy ne volna alternatívája a regnáló hatalomnak.
A kampány célja tehát az volt, hogy felületet adjanak, ne ők mondják meg a "tutit". Schönberger Ádám ezt annyival egészítette ki, hogy a videók alapján végül is ki lehet választani ügyeket is, nem feltétlenül személyekre kell szavazni.
Mivel a Milla az alternatív nyilvánosságot és a bázisdemokrata értékeket propagálja, könnyen lehet, hogy több győztest is hirdetnek, akár hét alternatívát kínálva dr. Schmitt Pál helyett a március 15-i ünnepélyes "beiktatáson", a Szabad Sajtó útján. Feltéve, hogy a rendőrség is "beiktatja" tüntetési kérelmüket, ez ugyanis még szintén nem tisztázott. Minden esetre ők továbbra is oda invitálnak.