Oktatási egyeztetés: nesze, semmi
A tanácskozáson részt vett a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF), valamint a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MSZSZ) elnöke, a többi konföderáció első emberei viszont nem jelentek meg. Így a Liga társelnökei is távol maradtak, miközben a Mendrey László vezette Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete ehhez a konföderációhoz tartozik, és ott ő elnökségi tag. A Pedagógusok Szakszervezete a civil mozgalom által kezdeményezett megbeszélésen ugyan képviseltette magát, de a szándéknyilatkozatot nem írta alá.
Arról különben nem esett szó, hogy a Pukli István által szerdára meghirdetett egyórás munkabeszüntetést az érdekképviseletek miként támogatják. Földiák András, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának (SZEF) elnöke – aki részt vett a tanácskozáson – csak annyit közölt: örömmel üdvözlik azt a társadalmi összefogást, amely a csődbe jutott magyar közoktatás problémáinak megoldása érdekében kibontakozik és szélesedik.
A SZEF a pedagógusok törekvéseivel egyetért, de egy vélhetően jogellenes megmozdulást hivatalosan nem kíván támogatni – hangsúlyozta Földiák. Maga azonban szerda reggel kockás inget ölt magára, és csatlakozik a polgári engedetlenségi akciót hirdető tanárokhoz.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MSZSZ) elnöke, Kordás László – aki szintén az utcára vonul – közölte: a konföderáció támogatja az érdekképviseletek és a civilek együttes fellépését. Ezért felkérték a tagjaikat, hogy szerdán a jelenlétükkel is fejezzék ki a szolidaritásukat a pedagógusok iránt. Vadsztrájkot azonban a gyárakon belül nem hirdettek, így a tiltakozó akcióban mindenki csak munkaidőn kívül vehet részt.
Székely Tamás, a vegyipari szakszervezeti szövetség (VDSZ) vezetője, az MSZSZ alelnöke közölte: az ágazatban szerdán a dolgozók a szolidaritás kék szalagját viselik, ennél többet azonban jogszerűen nem tehetnek. A szabadnapos tagjaikat viszont ugyancsak arra biztatják, hogy vegyenek részt a tanárok tiltakozó akciójában. Székely szerda reggel szintén ezt fogja tenni: az egyik gimnázium elé vonul.