Nyikos szégyelli, hogy egykor olvasta a Magyar Nemzetet
Az ügy előzménye, hogy a Magyar Nemzet nemrég cikket jelentetett meg arról, hogy Nyikos László jobbikos országgyűlési képviselő 2002 és 2010 között több mint hatvanötmillió forintot kapott az állami kasszából, ráadásul 13. és 14. havi illetmény is járt neki. Mindezt a kormányközeli napilap egy, a birtokába került dokumentumra hivatkozva állította.
Hozzátették, hogy Nyikos korábban az MSZMP tagja volt, dolgozott a Pénzügyminisztériumban, de 1979 és 1983 között az APEH elődjének is a vezetője volt. A pártállami korszak végén lett az Állami Számvevőszék (ÁSZ) alelnöke, megbízatása tizenkét évre szólt, vagyis 2001-ben járt le. „Az állami szektorban dolgozó felső vezetők kiváltságaira különösen érzékeny Jobbik képviselője nem járt rosszul: a szocialista-liberális kormányok regnálása alatt nemcsak 13., hanem 14. havi illetményt is kapott. A 2002-től 2010-ig terjedő időszakban több mint 65 millió forinthoz jutott az állami kasszából. Ehhez jött még hozzá a munkába járásra és az étkezésre költhető extra keret, de foglalkoztatója a banki és ruházkodási költségeit is állta. Ezenkívül az önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulást és üdülési csekket is kapott" - írta a Magyar Nemzet.
Nyikos László szerint a Jobbikot lejáratni szándékozó cikkről van szó. Közleményében azt írta: évente átlagosan 8,1 millió, havi átlagban bruttó 675 ezer forintot keresett, közalkalmazottként azt a pénzbeni és természetbeni jövedelmet kapta, ami a besorolásához a hatályos törvények szerint járt. Közli, hogy amikor az ÁSZ-nál megszűnt a munkaviszonya, kisvállalkozóként megbízási szerződéseket kötött a számvevőszéki ellenőrzés nemzetközi gyakorlatának és jogi szabályozásának kutatására. Minden megbízásra az ÁSZ elnökének, később főtitkárának előzetes engedélyével, a Fejlesztési és Módszertani Intézet (később kutató intézet) főigazgatójával kötött szerződéssel került sor - írja a jobbikos képviselő.
„A szerződéseket az ÁSZ főititkársága ellenjegyezte. Az összes megbízásomat teljesítettem. Az elvégzett munkáimról szóló teljesítés-igazolást a megbízó (kötelezettséget vállaló) főigazgató minden esetben kiállította, majd a megbízási díjat az ÁSZ a folyószámlámra utalta ami után adót fizettem. Szabályszerűségi kifogás sem az ÁSZ részéről, sem az én részemről nem vethető fel. Bizarr feltételezés, hogy az ÁSZ - a közpénzek legfőbb őre - szabálytalanul szerződött volna velem, és fizetett volna ki nekem közpénzeket. Felvethető azonban egy morális kérdés: vajon megért-e ennyi közkiadást az én - vállalkozóként végzett - kutatói tevékenységem? Készséggel állnék ezért egy olyan szakmai zsűri elé, amely - az ÁSZ-nál fellelhető - tanulmányaimat, javaslataimat megvitatja, és minősíti abból a szempontból, hogy vajon mennyit érhetnek" - olvasható Nyikos közleményében.
A radikális frakcióban ülő politikus hozzátesz: „a Magyar Nemzetnek egykor nemcsak olvasója, szerzője is voltam. Ma mindezért szégyellnem kell magamat. A rajtam keresztül a Jobbikot támadó írás kisstílű és demagóg. Kikérem magamnak, hogy egy pártszócsővé silányult lap "munkatársa", aki meg sem nevezi magát - minden bizonnyal politikai megrendelésre - a zsebemben turkáljon olyan pénz után, amit törvényesen, legjobb tudásom és évtizedes tapasztalataim szerint használt szellemi teljesítménnyel kerestem" - zárul Nyikos László közleménye.