Előzetes letartóztatásba került a csepeli biztonsági őr

Megtagadta a vallomástételt a csepeli kettős gyilkosság egyik gyanúsítottja, aki a feltételezések szerint saját magát is meglőtte, hogy elterelje a gyanút. A rendőrség vizsgálja a helyszínen talált fegyver eredetét; továbbra sem találják a biztonsági kamera felvételeit.

A bíróság nem jogerősen előzetes letartóztatásba helyezte szökés, elrejtőzés és a bizonyítékok eltűntetésének veszélye miatt a csepeli kettős gyilkossággal gyanúsított gondnokot pénteken.

"Több emberen elkövetett emberölés bűntette miatt K. T. és társa ellen (...) folyamatban lévő büntetőügyben a Budai Központi Kerületi Bíróság a mai napon elrendelte K. T. gyanúsított előzetes letartóztatását" - közölte a Fővárosi Bíróság. A letartóztatás oka a szökés, elrejtőzés veszélye, illetve, hogy a gyanúsított veszélyeztetné a bizonyítást. A másik gyanúsított ügyét még vizsgálja a bíróság.

Korábban kiderült, hogy megtagadta a vallomástételt az a biztonsági őr, aki a gyanú szerint szerda esete fejbe lőtte egy csepeli iskola igazgatóját és annak helyettesét. Feltételezett tettestársát - az előzőleg sikkasztás miatt elbocsátott - gazdasági igazgatót viszont a nyomozók többször kihallgatták.

Az őrizetbe vett két férfi előzetes letartóztatásáról pénteken dönt a bíróság, tájékoztatott Tafferner Éva, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szóvivője.

A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában szerda este lőtték le az intézmény igazgatóját és helyettesét. Megsérült a biztonsági őr is, azt azonban egyelőre nem tudni, hogyan: elképzelhető, hogy saját magát lőtte kézfejen. Tafferner Éva az MTI-nek pénteken azt mondta, hogy a megsérült biztonsági őr, K. Tamás altatásos műtéten esett át, és amikor kihallgatható állapotba került, megtagadta a vallomástételt.

Arra a kérdésre, hogy a bűncselekmény elkövetésével gyanúsított 52 éves férfi milyen minősítésben dolgozott az intézményben, a BRFK szóvivője úgy válaszolt: az alapítványi iskolában segédtanári beosztásban volt alkalmazva. Kijelentette, hogy a férfi nem volt tagja egyetlen vagyonvédelmi kamarának sem, és fegyveres testület tagja sem volt.

A rendőrség még vizsgálja a bűncselekmény során használt PA63 típusú fegyver eredetét, amelyet a helyszínen hagytak - fűzte hozzá.

A kettős gyilkosság másik gyanúsítottját, D. Gábor 36 éves gazdasági igazgatót a rendőrség már többször kihallgatta.

Tafferner Éva tájékoztatása szerint a rendőrök még mindig nem találják azt a szervert, amely a csepeli kettős gyilkosságról készült képfelvételeket tartalmazhatja. Az egyik gyanúsított, a gazdasági igazgató azt állította, hogy a tárolót a Dunába dobta - csakhogy a folyónak azon a szakaszán húszcentis jég borítja a vízfelszínt. Később a gyanúsított egy másik helyszínt jelölt meg, ahol szintén nem találták meg a hordozót.

A BRFK szóvivője azt is elmondta, hogy vizsgálják azt a sikkasztási ügyet is, amely feltehetően a bűncselekmény indítékául szolgált. A gazdasági igazgatót és a biztonsági őrt ugyanis 3-4 millió forintos sikkasztás miatt bocsátották el az állásából.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.