Nem szentelt, de pannonhalmi
A felszíni hatásoktól természetes módon mentes vizet 106 méterről hozzák a felszínre – tájékoztatott Érsek Roland, a Bencés Ásványvíz Palackozó Kft. ügyvezető igazgatója. Engedélyük szerint percenként 80 litert emelhetnek ki a földből, a gyártósoron óránként 3 ezer palack széndioxiddal dúsított, illetve szénsavmentes ásványvizet készítenek el.
A saját tervezésű PET-palackokat is maguk gyártják. Előzetesen megvizsgálták, hogy környezetvédelmi szempontból az üveges vagy a PET palackos kiszerelés károsítja-e jobban a környezetet. Egyértelműen arra jutottak, hogy az üveges forgalmazásnak lényegesen nagyobb az „ökológiai lábnyoma". Az üveg gyártásának energiaigénye igen jelentős, márpedig az energiatermelés a környezetkárosítás szempontjából döntő tényező.. Az üveg súlya miatt a szállítási környezetterhelés is fokozottabb. A PET-palackok használata, újrahasznosítása tehát – bármennyire meglepő – felméréseik szerint jobban kímélik a környezetet.
Az ásványvizet elsősorban a hazai prémium piacra szánják, vendéglőknek illetve kiskereskedőknek adják el. Az amerikai piac is érdeklődik a márka iránt, amennyiben nekik is szállítanak majd, az engedélyezett vízkivételi kapacitást akkor sem lépik túl. A jó minőségnek jó ára van, így kisebb mennyiség esetén is megfelelő haszonnal tudják értékesíteni a terméket, mondták el tudósítónknak az összesen kilenc embert foglalkoztató, s jelenleg egy műszakban dolgozó látványpalackozóban.