MSZP-Fidesz szájkarate a nők nyugdíjkedvezményéről
A Fidesz-frakció az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében kiemelte: a párt a választás előtt megígérte, hogy ha kormányra kerül, akkor a nők akár 32 év munkaviszony és 8 év gyermekneveléssel eltöltött idő után nyugdíjba mehetnek.
Mint írta, az MSZP állításaival ellentétben a kormány továbbra is fenntartja ígéretét, sőt a törvényjavaslathoz az utolsó pillanatban, az általános vita végén módosító indítvány is érkezett, amely tovább növeli a kedvezményezettek körét. Az indítvány szerint minden ötödik gyermek után még egy év kedvezményt kapnak a nagycsaládos nők a nyugdíjba vonulásuk idejéből.
A képviselőcsoport hozzátette: a Fidesz ezzel is támogatja a sokgyermekes családokat, elismeri a kettős helytállást a nők körében. A frakció sajnálattal veszi tudomásul, hogy az MSZP számára "semmilyen formában nem támogatható ez a törvényjavaslat" - idézték az MSZP csütörtöki közleményét.
Török Zsolt, az MSZP szóvivője ebben azt írta: bár a kormány korábban mást ígért, most úgy tűnik, hogy 40 év szolgálati idő helyett minimum négy évtizedes munkaviszonyhoz köti a kedvezményes nyugdíjba vonulást. Ha a kormánytöbbség a jelenlegi formában fogadja el a javaslatot, "a Fidesz-KDNP újabb hazugsága emelkedik törvényerőre" - fűzte hozzá.
Közlése szerint január 15-én Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter még személyesen vállalt garanciát arra, hogy minden magyar nő nyugdíjba vonulhat, ha rendelkezik 40 év szolgálati idővel, augusztusban pedig a már kormányon lévő Fidesz-vezetők ezt a vállalást megerősítették.
Török Zsolt úgy fogalmazott: a hosszú hónapok óta tartó ködösítés után most kiderült, hogy a kormány a munkájukat becsülettel elvégző nőket éppúgy átverte, mint az azonnali és radikális adócsökkentésben bízó milliókat, a fizetésemelésben reménykedő pedagógusokat és egészségügyi dolgozókat, vagy épp a munkahelyteremtést remélő állástalanokat.
Hozzátette, hogy az MSZP számára semmilyen formában nem támogatható ez a "becsületesen dolgozó nőket és férfiakat egyaránt megalázó" törvényjavaslat, mert az "említett átverésen alapszik", a nők és férfiak közötti diszkrimináció alkotmányos tilalmába ütközik, és a járulékfizetéssel lefedett időt sem veszi figyelembe.