Mozdulnának a mai fiatalok
A 15-29 éves korosztályban végzett felmérés alapján a család és a hazához való ragaszkodás a legfőbb visszatartó erő, a többség a jobb megélhetés reményében utazna külföldre.
A kutatásban a gazdasági világválság hatásait is mérték, a gyermekvállalási, házasodási "kedv" is ezzel összefüggésben csökkent. Egy évtizeddel korábban még a fiatalok ötöde volt házas, ma már csak a tizedük, ellenben több mint a duplájára (7-ről 17 százalékra) nőtt az élettársi kapcsolatban élők aránya. Kétharmaduknak volt már párkapcsolata, viszont minden negyedik fiatal magányosnak mondja magát, nincsenek barátai.
Érdekes eredményeket hozott ki a kutatás az oktatás és a munkavállalás területén is: ma már csak 43 százalék vesz részt valamilyen képzésben, és 39 százalék dolgozik, mindkét szám csökkent, másként fogalmazva: a fiatalok egyötöde tekinthető "csellengőnek", akiknek se munkájuk, se iskolájuk. Ráadásul a munkakereséssel töltött időszak is növekedett a korábbi évekhez képest, a diplomások és az érettségizettek is átlagosan öt hónapig keresnek munkát.
A szabadidős tevékenységekre vonatkozó kérdések alapján egyértelműen "online" korcsoport rajzolódik ki: ma már jóval többen neteznek, mint tévéznek, tízből nyolc megkérdezettnek van otthon számítógépe és internet-hozzáférése, tehát a harminc alattiak ötöde "leszakadt", el van vágva a világhálótól. A felmérés alapján a netezési szokásokat - korban lefelé haladva - egyre inkább a közösségi oldalak határozzák meg (70 százalékos a felhasználók aránya ebben a korcsoportban), vagyis minél fiatalabb a felhasználó, annál többet lóg a Facebookon.