Miért éppen a Fazekas Géza nevet választotta Hunvald?
Szakképzés: mindenért fizetni kell - írja első oldalán a Magyar Nemzet. „Jelentősen átírja a kormány a szakképzési törvényt. Az iskolai rendszeren kívüli szakmai vizsgáztatás minden eleméért fizetni kell majd. Az új díjak és bírságok mértékét nem a munkaügyi, hanem a pénzügyminiszter határozza meg. Miként Hiller István oktatási és kulturális miniszter a közoktatásban, Herczog László szociális és munkaügyi miniszter is Oszkó Péter pénzügyminiszter utasításait hajtja majd végre a szakképzésben - derül ki a szakképzési törvény az Országgyűléshez benyújtott módosításából. Az újonnan bevezetendő díjak és bírságok jelentősen visszavethetik a felnőttképzést, ami különösen veszélyes, hiszen a munkanélküliek döntő hányada képzetlen vagy átképzésre szoruló ember."
El akart-e rejtőzni Hunvald? - kérdezi a Népszava cikkírója. „Hogyan lehet elrejtőzni egy őrizetbe vétel elől, amit meg se próbáltak végrehajtani? - tette fel a kérdést lapunknak Sebes Péter ügyvéd annak kapcsán, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője azt mondta: álláspontjuk szerint Hunvald György előzetes letartóztatásban lévő polgármester február elején - legalábbis egy ideig - megpróbálta kivonni magát az őrizetbe vétel alól. Sebes állította: február 10. hajnal előtt Hunvaldot sem otthonában, sem a polgármesteri hivatalban nem keresték az ügyben. Abban Fazekas Géza ügyészségi szóvivő és az ügyvéd között nincs vita, hogy Hunvald 10-én - miután a hajnali órákban budapesti otthonában, majd később a munkahelyén is sikertelenül keresték - maga jelentkezett az ügyészségen, ahol őrizetbe is vették. Abban már van, hogy a korábbi napokban a polgármester ki akarta-e vonni magát az őrizetbe vétel alól."
Hunvald február 4. és 10. között egyszer sem aludt otthon, pedig bejárt dolgozni. Február 8-án például egy székesfehérvári szállodába jelentkezett be éppen Fazekas Géza néven, és egy évek óta elveszettként bejelentett személyi igazolvány számát írta a szállodai bejelentőre. „Ügyvédje szerint mivel a szállodai bejelentőlap nem magánokirat, védence nem követhette el a magánokirat-hamisítás vétségét" - írja a lap.
Havonta átlagosan 66, főként létszámleépítéssel és munkabérrel kapcsolatos peres ügy érkezik a Szombathelyi Munkaügyi Bíróságra - írja a Vas Népe. Dr. Szőke Zoltán, a bíróság elnöke elmondta: a válság hatása miatt is egyre bonyolultabb és elnehezült a jogviták megítélése. A típushibák közt említette: a munkáltatók előszeretettel ajánlják fel a munkavállalónak a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetést. Egyszerű, gyors mód, de a szakember szerint nem mindig szolgálja a munkavállaló érdekét, hiszen nem jár sem felmondási idő, sem végkielégítés. Csupán a munkaviszony megszűnéséig az időarányos szabadság megváltására kerülhet sor. Dr. Tordai Ildikó ügyvéd szerint a jog világa bonyolult, ezért a munkavállalók már az első fenyegető jelzéseknél forduljanak szakemberhez.