Mégis megtartották a megtiltott demonstrációt
Az eseményen mintegy százötvenen jelentek meg, akik egyebek mellett "velünk beszéljenek, ne rólunk" feliratú táblákat tartottak a magasba, miközben a tér közepén egyetemisták és felvételizők kritizálták a kormány politikáját. A felszólalók hangsúlyozták, azt szeretnék elérni, hogy az új felsőoktatási törvényt ne a hallgatók és a szakma feje fölött, hanem az érintettek megkérdezésével hozzák meg. Emellett valamennyien elfogadhatatlannak nevezték, hogy a kabinet az eddigi hírek szerint több tízmilliárd forintot kíván kivonni a felsőoktatásból.
A rendezvény résztvevői ezt követően vitafórumra vonultak a Múzeum utcában található Kossuth Klubba. A késő éjszakába nyúló vitában többen az oktatók és a hallgatók nem megfelelő hozzáállását is felelőssé tették a felsőoktatás rossz színvonaláért. A fórumon megszólaló Tamás Gáspár Miklós ezzel egyetértve úgy fogalmazott: az egyetem kívánatos reformjához az egész államot kell megváltoztatni.
A tavaly a Zöld Baloldal nevű politikai párt vezetőjévé választott filozófus a közjavak közé sorolta az egyetemi oktatást, amelyet szerinte a levegőhöz hasonlóan mindenki számára szabadon elérhetővé kell tenni. Kiemelte: nem hisz abban, hogy létezik olyan erőfeszítés, amely nemes célt szolgál és összeegyeztethető a kapitalizmussal.
Horváth Bence, a Hallgatói Hálózat tagja a helyszínen az MTI-nek elmondta: eredetileg a Budapesti Corvinus Egyetem épületében szerették volna megtartani a vitaestet, azonban ehhez nem járult hozzá az intézmény vezetése.
A Corvinus Egyetem hallgatói önkormányzata csütörtökön kiadott közleményében szintén elhatárolódott az általuk párpolitikai színezetűnek minősített rendezvénytől.