Megint megszállta a rendőrség a BKV székházát
Ismét rendőrök szállták meg a BKV Akácfa utcai székházát. Házkutatást tartanak és úgy tudjuk, újabb őrizetbe vétel is várható. A rendőrök mindenkit átvizsgálnak, aki kilép az épületből - jelentette a helyszínről munkatársunk. Az átvizsgálást nem úszta meg Nemes Gábor szakszervezeti vezető, akinek autóját is átkutatták a kocsikihajtót és a kaput elálló rendőrök.
A rendőrség éppen gyanúsítottként hallgatja ki Antal Attila egykori vezérigazgatót. Valószínűleg őrizetbe vételét is elrendelik.
A BKV botrányos ügyei miatt már tavaly óta nyomoz a rendőrség. Többféle ügyben vizsgálódnak a nyomozók. Az egyik a végkielégítések, ebben több száz volt BKV-dolgozó végkielégítését ellenőrzik. A legnagyobb port felvert, csaknem 100 milliós végkielégítéssel nyugdíjba vonuló, majd tovább dolgozó egykori humánpolitikai igazgatót, Szalainé Szilágyi Eleonórát különösen nagy kárt okozó csalás bűntette miatt helyezte előzetes letartóztatásba a Pesti Központi Kerületi Bíróság.
Másik nagyobb falat a decemberben kirobbant vesztegetési botrány, amikor Sziebert György volt jogi igazgatót 10 millió forint kenőpénz táraságában érte tetten a rendőrség, Fuzik Zsolt Béla, a szökésben lévő informatikai igazgató ellen pedig nemzetközi körözést adtak ki.
Horváth Éva, Hagyó Miklós egykori főpolgármester-helyettes szóvivőjének ál-foglalkoztatása miatt is többen gyanúsítottak. Horváth Éva 18 hónapon keresztül papíron a BKV-nál dolgozott, s bár ott semmiféle érdemi munkát nem végzett, összesen 24 millió forintot fizettek neki.
Szintén nagy falat a 2003 óta kötött tanácsadói és kommunikációs szerződések vizsgálata. Ebben 60-70 cég lehet érintett, legalábbis a 110-120 gyanús szerződést ennyi céggel kötötték meg. Az ügyben Kocsis István, a BKV jelenlegi vezérigazgatója tett feljelentést.