Meghalt Forgács Gábor, Wallenberg egykori munkatársa
Forgács Gábor Budapesten nőtt fel, apja, Forgács Vilmos a Tungsram konszern, az Orion gyár egyik igazgatója volt. Az apa helyzetéből adódott, hogy a zsidó Forgács családnak erős kapcsolatai alakultak ki Svédországgal. Forgács Vilmos az 1930-as években sok időt töltött Svédországban.
1944-ben Magyarország német megszállása volt a kezdete a második világháború leggyorsabb és legátfogóbb tömeges deportálásának. A svéd követség első titkára, Per Anger ideiglenes útleveleket adott egy kisebb magyar zsidó csoport számára, olyanoknak, akik erős svéd kapcsolattal rendelkeztek. A Forgács család egyike volt ezeknek.
Raoul Wallenberg 1944. július 9-én érkezett Budapestre, hogy kiterjedt mentőakciót irányítson. Forgács Vilmos a svéd diplomata egyik közelebbi és fontos munkatársa lett. Apjának pozíciója különleges lehetőséget adott Gábornak arra, hogy Wallenberg humanitárius akciójának számos részletébe belelásson.
A háború után Forgács Gábor gépészmérnöki diplomát szerzett. Sok éven át mérnökként dolgozott számos magyar és külföldi nagylétesítmény-beruházáson. Jó írói vénájának köszönhetően könyvet írt Raoul Wallenberg mentőakciójáról. Felülmúlhatatlan képességgel rendelkezett hangulatok, emberek és események megragadásában. Elbeszélései fontos részét képezték annak, hogy Wallenberg és tetteinek emléke eleven maradjon. Megjelentették novelláit is, melyeknek témái a háborús évek értelmetlen, egyszersmind tragikus eseményei voltak. Nagy űrt hagyott maga után.