Már nem jönnek luxuskocsival a segélyért
A támogatottak 5-8 százaléka nem rászoruló
Több érintett is kilépett az önkormányzati segélyezési rendszerből, amióta Balassagyarmaton bevezették a rendszert, hogy a szociális segélyért jogtalanul folyamodóknál vagyonosodási vizsgálat elvégzését kérik az adóhatóságtól - mondta a város alpogármestere a Magyar Nemzetnek.
A lap hétfői számában megjelent cikk emlékeztet arra, hogy tavaly ősszel döntött Balassagyarmat városvezetése a vagyonosodási vizsgálatok kezdeményezéséről, mert elegük lett azokból a családokból, amelyek nagy értékű luxusautókkal érkeznek a hivatalba, és számon kérik, miért nem kapták meg még az önkormányzati támogatást.
Az önkormányzat tapasztalatai szerint a támogatottak 5-8 százaléka nyilvánvalóan nem valódi rászoruló. Csach Gábor, Balassagyarmat alpolgármestere a lapnak elmondta: még múlt évben megalkották a rendszer működtetéséhez szükséges jogszabályi hátteret. Jelenleg is folyik a szociális segély iránti kérelmek feldolgozása.
Ingatlanügy Józsefvárosban is?
A VIII. kerületben az önkormányzat úgy értékesített bizonyos ingatlanokat, hogy tízmilliókat veszítettek értékükből - írja a Magyar Hírlap. A lap hétfői számában közölt írás szerint alig két hónap alatt egy Horváth Mihály téri 530 négyzetméteres ingatlan 74 millió forintos vételára 24 millióra esett, a Dugonics utcai telek értékét először hetvenmillióra taksálta a szakértő, a vevő végül mégis csak húszmilliót fizetett érte. A lap értesülése szerint az önkormányzat átfogó vizsgálatot indított a Corvin Sétány programot végrehajtó projektcég működésének feltárására.
Mégsem lesz olyan durva a januári távhőszámla
A korábbi előrejelzésekkel ellentétben mégsem kapnak rekordnagyságú távhő számlákat a fővárosi fogyasztók ebben a hónapban. Az időjárás ugyanis a vártnál kedvezőbbre fordult január második felében, és ez ellensúlyozta a hónap első felében a szokatlan hideg miatti nagyobb fogyasztást - írja a Népszava.
A január első heteiben mért mínusz négy fok körüli átlaghőmérséklet alapján arra lehetett következtetni, hogy a szokásosnál magasabb fűtésszámlát kapnak a felhasználók. Egy átlagos - 52 négyzetméteres - lakás esetében 50 ezer forintos költséggel lehetett számolni. A hónap második felének enyhébb időjárása azonban ellensúlyozta ezt, így havi átlagban a hőigény nem lett magasabb, mint a szokásos. Január hónapról így egy átlagos háztartásnak 39 ezer forint körüli összegről küld számlát a Főtáv - olvasható a lapban.