Magunk amúgy nem sokallnánk az egymilliárdot az Eb-szereplésért...
Az MLSZ illetékeseitől megkérdeztük: igaz-e, hogy ekkora summa járna a futballistáknak, de a diszkrét szövetségben azt a választ kaptuk, hogy az összeget csak akkor hozzák nyilvánosságra, ha a címeres mezes együttes sikerrel jut túl a playoffon.
Magunk amúgy nem sokallnánk a díjazást, tekintve, hogy magyar csapat negyvennégy szűk esztendő elteltével jelenhetne meg ismét a kontinenstornán. Kétségtelen, a mai garnitúra malmára hajtja a vizet, hogy az elődök egyszer sem készülhettek huszonnégy csapatos vetélkedőre, s vele könnyített kvalifikációra, ám a részvétel különlegesség volna a végtelenül hosszúnak tetsző kimaradás, valamint a modern kori, egyszersmind „kőkorszaki" magyar futball áldatlan állapotai miatt egyaránt.
Az, hogy a prémium legalábbis több száz milliós lesz, biztosra vehető. Ám van miből fizetni: az európai szövetségtől mind a huszonnégy résztvevő válogatott 12 millió eurót kap. Ehhez jön az Eb-n a pontpénz. Ennek nagyságát még nem határozták meg, de támpontot nyújthatnak a 2012-es adatok. Négy éve a bejutásért 8 millió, minden győzelemért egymillió, minden döntetlenért 500 ezer euró járt. A szereplésért máris a másfélszerese dukál... A negyeddöntőben fellépők egyenként további 2 millió, az elődöntősök 3 millió eurót kasszíroztak. Az ezüstérmesnek négy és fél millió, a győztesnek hét és fél millió eurót utalt át az európai szövetség.
Ez a szféra persze már aligha érint bennünket. De nem ártana, ha legalább a pótselejtezőért le kellene szurkolni a pénzt...