LMP: térképre fel
A választások első fordulójában 7,5 százalékos eredményével parlamenti erővé vált pártnak a második fordulóban 13 budapesti választókerületben maradt állva jelöltje, ebből négy körzetben az MSZP visszalépett az LMP javára. Kampányzárójukat szerény külsőségek, illetve érdeklődés mellett tartották - előre bocsátva, hogy a visszalépésekről nem fognak beszélni.
Nem luxus
- Évtizedekig azt hallhattuk, hogy a zöld politika a gazdag nyugat-európai állampolgárok luxusa. Mintha a szociális igazságosság, a környezet iránti aggódás a gazdagok kiváltsága lenne. Az LMP sikere azt mutatja, hogy közép- és kelet Európában is felkerülhet az ökopolitika a politikai térképre - mondta Philippe Lamberts, az Európai Zöld Párt szóvivője.
Átrajzolás
Schiffer András, az LMP listavezetője pedig arról beszélt, hogyan fogják átrajzolni a politikai térképet. Schiffer szerint a magyar politika az elmúlt húsz évben, illetve az elmúlt században is a XX. század diktatúrái körül fölfakadt sebekről, a diktatórikus rendszerekhez és azok elnyomásához fűződő viszonyról szólt; arról, hogy "ki milyen fantomokkal tudja hiszterizálni táborát". Az LMP célja, tette hozzá, hogy a politika ne erről szóljon, hanem a XXI. századi Magyarországról; arról, hogy "mit gondolunk elnyomásról, kizsákmányolásról; arról, hogy jó dolog-e a piac mindenhatósága, a technológiai tudás felette van-e a természet, a kulturális javak tiszteletének. Schiffer szociálisan igazságos politizálást ígért; mint mondta, "azért megyünk a parlamentbe, hogy a politika végre arról szóljon, hogy közügyeink intézésében egyenlő tisztelettel mérjük meg mindenki szempontait".
Majd vasárnap
A kampányzáró lufieregetéssel zárult. Pontosabban lufikat fűztek fel egy füzérre, így azok nem szálltak el (viszont néhány kipukkadt). Schiffer András a lufieregetést hiányoló kérdésünkre azt felelte: majd vasárnap.