Lézerbombák a Gripenekre
Az előző ciklusban felszámolták a korrupciót, a kiszervezéseket, az így keletkezett megtakarításoknak köszönhetően lényegesen több projektet tudtak finanszírozni a szerény költségvetésük ellenére is, mint korábban. Nulláról 5200-ra növelték az önkéntesek számát, akik közül a 2013-as árvíz idején 1400-an bizonyították is hadrafoghatóságukat.
Hende azt mondta, a kormány által kidolgozott költségvetési prognózis mentén tervezi a jövőt. E szerint 2016-ig nem nő a tárca költségvetése, utána azonban évente a GDP egytized százalékával emelkedik majd minden évben. Hozzátette: a kormány azonban már eddig is bizonyított, ha lehetőség van plusztámogatásra, megadja. Nemrég döntöttek egy hárommilliárdos keretről, amelyekből a magyar légierő levegő-föld csapásmérő képességét teremtik meg. Mint később kiderült lézerirányítású bombákat vásárolunk a Gripenekhez.
Az ellenzék, legfőképpen a DK-s Vadai Ágnes azonban élesen támadta Hendét, mivel szerinte a honvédség minden más képessége már szinte teljesen amortizálódott. „Önöknél nagyobb csapást még senki nem mért a Magyar Honvédségre” – mondta Vadai. Hende azzal vágott vissza, hogy a szocialisták nyolcéves, korrupcióval terhelt kormányzása idején gyorsult fel a honvédség rendszereinek leromlása. A kormány az ő hibáik és mulasztásaik okozta károk elhárításán dolgozik.
Hendét mindkét bizottság kormánypárti szavazatokkal alkalmasnak ítélte a honvédelmi miniszteri poszt betöltésére.