Az ország egyik legnaposabb városában

Mit kell tudni Hajdúszoboszlóról? Ha csak a földrajzkönyveket lapozgatjuk, kiderül: az Alföld észak-keleti részén fekszik, Budapesttől kétszáz, Debrecentől pedig húsz kilométerre. Környékén három tájegység érintkezik egymással: észak-keletről a Hajdúhát, észak-nyugatról a hortobágyi puszta, délről pedig a Nagy-Sárrét, a Berettyó folyó vidéke. A város határában folyó Keleti-főcsatorna nemcsak mezőgazdasági, öntözési célokat szolgál, hanem kiválóan alkalmas pihenésre, úszásra, csónakázásra és horgászatra.

Ha az itt élőkkel beszélgetünk, gyorsan kiderül: büszkék arra, hogy ennek a tájnak két legfőbb kincse a kiváló minőségű gyógyvíz és a bőséges napfény. Éves átlagban a napfényes órák száma eléri, sőt sokszor meghaladja a kétezer órát, vagyis Hajdúszoboszló az ország egyik legnaposabb városa. A település a huszadik század első feléig a hajdúvárosok földművelő, pásztorkodó, nyugalmas és lassú életét élte, idegenforgalmi fellendülése 1925-ben kezdődött, amikor a próbafúrások nyomán hévíz tört föl a földből. Ezután a gyógyvíz, valamint az arra alapozott szolgáltatások jellege alapvetően változtatta meg a város képét, így az mára Közép-Európa egyik legismertebb fürdőhelyévé vált. A gyógyvizes medencékben folyó balneo- és fizikoterápiás kezelések orvosolják a sebészeti, idegi, bel- és bőrgyógyászati, valamint mozgásszervi eredetű megbetegedéseket. A tapasztalatok szerint a szakemberek utasításait betartó betegek több mint kilencven százaléka gyorsan javul, az évtizedek során tízezreknek enyhült vagy szűnt meg végleg a betegsége az itt eltöltött napok után.

A város megközelíthetősége ideális, hiszen a település a Budapest-Debrecen-Nyíregyháza-Záhony vasútvonal mentén található. Pályaudvarán megáll az összes gyorsvonat, hat InterCity-járat és két nemzetközi gyors. A vasúti fővonal másik előnye, hogy nyaranta közvetlen járat indul innen a Balatonhoz. Hajdúszoboszló könnyen megközelíthető közúton is, hiszen a város határában húzódik a Budapestet - Szolnokon és Debrecenen át - Záhonnyal összekötő 4-es fő közlekedési út, az M3-as autópályára csatlakozó M35-ös autópálya lehajtója pedig a várostól alig néhány kilométerre található. A debreceni nemzetközi repülőtér révén a gyógyfürdő városa repülőgéppel is megközelíthető.

Megvegyem? Ne vegyem?
Megvegyem? Ne vegyem?
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.