Kovácsy Zsombor: Elfáradtam, döntöttem
A 37 éves orvos-jogász szakember azt mondta: "Egy-egy rosszabb napon az ember belegondol: segít-e még, ha ő ül ott, ahol. Most azt gondolom: már nincs bennem annyi energia, hogy a munkám a feladathoz szükséges fordulatszámon végezzem, és még a gyerekeimre is jusson idő. Döntöttem."
Az Egészségbiztosítási Felügyeletet 2006 végén a Gyurcsány-kormány azért hozta lére, hogy a kötelező társadalombiztosítás piacosítása után védje a betegek érdekeit. Ugyan a magánbiztosítók piacra lépése elmaradt, a reform elbukott, de a felügyelet megkerülhetetlen szereplőjévé vált az ellátórendszernek. Naponta átlagosan több tucat beteg kér segítséget a felügyelet munkatársaitól jogsérelmei tisztázásához. A piac egyéb szereplői, az egészségügyi szolgáltatók, a gyógyszercégek pedig igyekeznek a felügyelet jogalkalmazási gyakorlatához igazodni - tudtuk meg.
Néhány hónapja ugyanakkor a szocialista párt országgyűlési képviselője, Havas Szófia fölvetette: "Az Egészségbiztosítási Felügyelet megszüntetése lenne a legbölcsebb." Az MDF politikusa, Csáky András ugyanakkor a felügyelet sorsát vitató parlamenti szakbizottsági ülésen úgy fogalmazott: "A kórházak úgy látják, az aktuális kormányok ökleként csap oda a felügyelet."
A Magyar Kórházszövetség saját felmérésének megállapítása szerint az egészségügyi intézmények csaknem fele támogatja a felügyelet megszüntetését. Ennek ellenére azonban az országgyűlési szakbizottságban elbukott a felügyelet megszüntetésének ötlete.
- Mindez nem befolyásolta a döntésemet, hiszen a kormány valamennyi ügyben kiállt mellettem, és a támadások soha nem a személyemnek szóltak - állítja Kovácsy Zsombor. Hozzátette: nagyon sok ügy van folyamatban, az utódjának vaskos dossziékat kell majd átadnia. Bárki lesz is az, jól szervezett hivatal élére kerül.