Lehet-e taco-mentesíteni Mexikóvárost?
Az egyik kórház közelében található gyógyszertár patikusa arról számolt be, hogy egy átlagos napon húsz maszkot értékesítenek, vasárnap azonban kétezret adtak el. (A nemzeti gárda Mexikóvároson kívül egyelőre nem osztott ingyenes maszkokat.) Az ötmillió lakosú Puebla állam egyik vezető egészségügyi tisztségviselője az egyes számú családegészségügyi körzet igazgatója, dr. Patricia María del Carmen Jiménez lapunknak elmondta, hogy a hatóságok eddig is próbálták nyugodtan kezelni a szituációt, s az nagyban megerősítette az önbizalmukat, hogy szükség esetén az egészségügyi világszervezet, a WHO azonnal több tízmilliónyi vakcinát tud Mexikó rendelkezésére bocsátani. Dr. Jiménez hozzátette, hogy az általa vezetett kórházba özönlenek az emberek, hogy a vírusról szerezzenek be információt, az orvosok pedig igyekeznek felvilágosítani őket a megelőzésről. Jiménez szerint úgy tűnik, hogy a több mint ezer gyorsan és sikeresen kezelt eset mutatja, hogy a használt antivírus hatékonyan működik. A város kisebb hentesboltjaiban közben eladatlanul marad a sertéshús, annak ellenére, hogy a hatóságok többször elmondták: a húsevéssel nem terjed a fertőzés.
Mexikóvárosban Ian Roundtree ügyvéd tudósítónknak arról számolt be, hogy a belvárosi lakása környékén bezártak az éttermek és a bárok. Bár a mexikói fővárosban több mint ötszáz kulturális és sportrendezvényt szüneteltetnek, a város katolikus közössége úgy döntött, hogy hétfőn megtartják a miséket. Arra kérték azonban a hívőket, hogy a templomokba maszkban érkezzenek.
Az ország egyik vezető napilapja, az El País arról írt, hogy kritikusabb időszak következhet Mexikóváros életében. Amíg hétvégén az emberek otthon maradhattak, az agglomerációival együtt huszonnyolcmillió lakosú városlakók hét közben bajosan tartják magukat távol a nemzeti gyorsételt, a tacót utcán árusító standoktól, ahol igazi higiénia nélkül esznek. Az újság attól is tart, hogy a hétvégén a fővárosból vidékre "menekült" lakosok közül sokakban lappanghat a vírus.