Belülről is támadják a Providentet

Pert indít munkáltatója ellen a Provident Zrt. egyik alkalmazottja, aki szerint a területi képviselőknek a menedzsment nyomására kellett kockázatos hiteleket kihelyezniük. Időközben összeállt a Provident elleni első pertársaság: kétszázan fordulnak a bírósághoz a szerződésük érvénytelenítéséért.

Eddig csak külső támadások érték a gyorskölcsönök nyújtásával foglalkozó legnagyobb hazai céget, a Provident Zrt.-t, ám most már belülről is bírálják a társaság menedzsmentjét: a cég egyik alkalmazottja hamarosan munkaügyi pert indít a munkáltatója ellen. A lapunknak névtelenül nyilatkozó férfi - aki csoportvezetőként az alá tartozó területi képviselőkön keresztül több mint ezer ügyféllel áll kapcsolatban - azt állítja: a menedzsment nyomására, a vezetők tudtával olyan kuncsaftok számára is nyújtottak kölcsönöket, akiknek az életkörülményei, jövedelmi viszonyai eleve lehetetlenné tették, hogy a tartozásaikat törleszthessék.

A csoportvezető szerint az elmúlt időszakban a fizetési morál romlása miatt a képviselők által hetente begyűjtött törlesztőrészletek mértéke jelentősen csökkent, és félő, hogy a várható veszteségeket a cégvezetés az alkalmazottak nyakába kívánja varrni.

Mikola Gergely, a Provident Zrt. szóvivője kérdésünkre válaszolva határozottan cáfolta, hogy a társaság vezetői a szerződéskötések számának növelése érdekében nyomást gyakoroltak volna az alkalmazottakra. Ezt szerinte az is bizonyítja, hogy a munkatársaikat nem a hitelkihelyezések, hanem a pénzbegyűjtés alapján premizálják. Hozzátette: elemi érdekük, hogy csak olyan ügyfeleknek hitelezzenek, akik vissza is tudják fizetni a kölcsönt. A szóvivő elismerte, hogy a gazdasági válság hatására romlott az ügyfeleik fizetési morálja, ám ennek mértékéről, illetve a cég nyereségességét meghatározó paraméterekről nem kívánt részleteket közölni.

Az úgynevezett Antiprovident Akciócsoport - amelyet a céggel szemben fellépő magánszemélyek hoztak létre - a közelmúltban koncentrált támadást indított a Provident ellen. Mali Zoltán, a baranyai Drávapiski polgármestere, az Antiprovident egyik meghatározó képviselője érdeklődésünkre azt mondta: Békés megyében összeállt az a több mint kétszáz fős pertársaság, amely hamarosan polgári pert indít a Provident ellen, hogy a bíróságtól - feltűnő értékaránytalanságra hivatkozva - az élő szerződések felbontását kérje.

Mikola Gergely ezzel kapcsolatban azt mondta: álláspontjuk szerint az általuk meghatározott díjak arányban állnak az ügyfelek számára nyújtott szolgáltatással.

Binder István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének szóvivője érdeklődésünkre elmondta: az elmúlt időszakban a felügyelethez nem érkeztek olyan jelzések, hogy a problémás hitelek számának esetleges emelkedése veszélyeztetné a Provident tőkehelyzetét vagy biztonságos működését, így a PSZÁF-nak nincs oka vizsgálnia a cég likviditását.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.