Kék madár liliomos Ízlelővel
A tolnai megyeszékhely jelentős anyagi támogatásával, valamint pályázati pénzekből alakította át a kiemelten közhasznú szervezetként működő - immár tízesztendős - Kék Madár Alapítvány étteremmé azt a rendelkezésére bocsátott önkormányzati épületet, ahol az Ízlelő működik. Bodnár Ágnes, az alapítvány munkatársa azt mondta: két éve nyitották meg a vendéglőt, amellyel az volt a céljuk, hogy a megfelelő szakképesítést megszerző patronáltjaiknak állandó és biztonságos munkahelyet teremtsenek. Eddig tizenhatan végeztek náluk - néhányan a falusi vendéglátás fortélyait sajátították el, másokból felszolgáló lett. Több hallássérült a szakács képesítést szerezte meg. A tanulásban akadályozottak jórészt gyorsétkeztetési eladói munkakörbe kerültek. A szakmát szerzett fiatalokból heten az Ízlelőben dolgoznak.
Nem véletlen, hogy a szekszárdi családok kedvelik az Ízlelőt: itt az asztalokon mindig van egy-egy kancsó friss víz, háromféle - hagyományos, kímélő és húsmentes - menüt készítenek, külön főznek a cukorbetegeknek és azoknak is, akik csak személyre szabott diétás ételt fogyaszthatnak. De gyermekadagot is felszolgálnak, s szükség esetén etetőszék is kerül az asztal mellé. Az étteremben játszósarok is van a gyerekek számára, mindkét akadálymenetes mosdót pelenkázóval is fölszerelték.
Az Ízlelőben egyszerre harminc vendég tud kényelmesen étkezni - mondta Tóthné Molnár Krisztina, akit kollégái "főátlátónak" neveznek, és észre sem venni rajta, hogy mozgásával probléma lenne. Kecskeméti Mária viszont kerekes székben ülve szolgálja fel a vendégeknek az ételt - egyszerre három adagot tud kivinni.
Az Ízlelő tavaly ősszel elnyerte a Fehér Liliom zászlót. Ezt az elismerést a 2005-ben indult nemzetközi étteremhigiéniai kampány keretében - amelyben Európa nagyvárosainak éttermei vetélkedtek - kapta meg a szekszárdi vendéglő 19 hazai nyertessel, köztük a fővárosi Gundellel együtt.