Röviden
A rendőrség felkészült a tüntetésekre
A rendőrség felkészült a március 15-i esetleges tüntetések és randalírozások kezelésére. Draskovics Tibor rendészeti miniszter tegnap azt mondta: véget kell vetnünk annak, hogy egy egész ország tartson néhány száz rendbontótól. Közlése szerint a rendőrség valamenynyi bejelentett demonstráció kockázatát elemzi, ennek eredményeképpen állítja fel erőit. Arra a kérdésre, hogy csoportosítanak-e át rendőröket az ország más részeiből Budapestre, azt válaszolta: "A kockázatokhoz igazodó rendőri erő lesz." (MTI)
Elindult az OVB új világhálós oldala
Elindult az Országos Választási Iroda új, a júniusi európai parlamenti választásra készített világhálós oldala, amely kiegészült a Google szolgáltatásaival, így mostantól kereshetővé váltak
a legfontosabb adatok - tájékoztatott tegnap az iroda vezetője, Rytkó Emília.
A www.valasztas.hu honlapon elérhető internetes felület egyszerű, áttekinthető és
a korábbi választások alkalmával megszokott menürendszerrel érhető el, s a választással kapcsolatos összes szabályt ismerteti. (MTI)
Gyenesei csökkentené a bürokráciát
Nem az önkormányzatok számát, hanem a bürokráciát kellene csökkenteni - jelentette ki Gyenesei István önkormányzati miniszter tegnap egy szakmai fórumon. A tárcavezető szerint nem csak takarékossági okokból érdemes megfontolni, szükség van-e arra, hogy egy néhány száz fős település önálló hivatalt tartson fönn, a közszolgáltatások színvonalát is javítani lehetne a jelenlegi körjegyzőségekhez hasonló rendszer fejlesztésével. A tárcánál készített javaslatcsomag szerint csaknem felével csökkentenék a 26 ezer önkormányzati képviselő számát. (MTI)
Intézményesülni látszik a korrupció
A legtöbb korrupt ember az önkormányzatoknál és a rendőrségen dolgozik, a legkevesebb a bíróságokon. A korrupció Magyarországon intézményesülni látszik, azaz már szervezetek is létrejönnek abból a célból, hogy kiszolgálják azt - derült ki a Budapesti Corvinus Egyetem Szociológiai és Társadalompolitikai Intézetének korrupciókutató központjának kutatásából. A jelentés készítői a 2001 és 2007 közötti időszak vizsgálata alapján megállapították: a korrupció nem azért terjed, mert a magyarok erkölcstelenebbek lettek, hanem azért, mert a szabályozás egyre bonyolultabb, a hivatalok pedig mind kevésbé hatékonyak. (InfoRádio)