Kövér a politikai AIDS-ről és a jobboldalról
Az MSZP 1994-es, demokratikus körülmények között elért, "remélem, soha meg nem ismétlődő" sikerét az okozta, hogy a jobboldal széttagozódva állt a megmérettetéshez, az SZDSZ vezetői pedig egyszerűen elcsalták 12-13 százaléknyi szavazó voksát a jobboldalról a baloldalra - állította Kövér László. Véleménye szerint az MSZP-nek azóta sincs más esélye, mint olyan politikai konstellációt előidézni, amelyben összegyűjti a baloldali voksok jelentős részét, míg a jobboldalról különböző trükkökkel lefarag néhány százalékot.
A fideszes politikus úgy vélekedett, hogy akkor kezdődik majd csak a neheze, ha 2010-ben a jobboldali összefogás megnyeri a választást. "Nemcsak az ország újjáépítése lesz iszonyatosan nehéz feladat, (...) hanem különösen az, hogy (...) ne egy ciklusra tudjuk a bizalmat megszerezni, hanem kettőre vagy annál is többre" - fogalmazott.
A szélsőjobboldalra utalva Kövér László úgy vélte: ők nem akarnak a jobboldali szövetségnek a részei lenni, és olyan nézeteket vallanak, amelyek "sok esetben" ellentétesek a polgári összefogás által.
A Fidesz választmányának elnöke a tájékoztató utáni nyilvános fórumon a magyar gazdaság kapcsán úgy fogalmazott: Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek olyan szerepe van, mint az AIDS-nek egy ember halálában. "Nem az AIDS-be szoktak belehalni az emberek (...), hanem abba a tüdőgyulladásba, influenzába, bagatell fertőzésbe, amelyet 99,9 százalékuk néhány napos, néhány hetes gyűrődés után túlél; és azok halnak bele, akiknek az AIDS vírusa az immunrendszerét, a belső védekezési rendszerét tönkretette" - vélekedett. "Gyurcsány Ferenc és bandája ennek a népnek, ennek a nemzetnek felér egy AIDS-es fertőzéssel" - fogalmazott Kövér László.