Tüntettek a bojkott ellen
Széles Gábor, a napilap tulajdonosa a tüntetésen kijelentette: Gyurcsány Ferenc alkalmatlan miniszterelnöknek, nagyobb károkozóként fog a történelembe bevonulni, mint Rákosi Mátyás. Farkas Félix a Lungo Drom képviseletében arról beszélt, hogy Bayer Zsolt írása nem sértő a cigányság számára. Szerinte Gyurcsány Ferenc a cigányság mögé bújva sértette meg a sajtó- és véleményszabadságot azáltal, hogy bojkottot hirdetett a Magyar Hírlap ellen. A Lungo Drom nevében lemondásra szólította fel a miniszterelnököt és kormányát. Stefka István, a lap főszerkesztője szerint Gyurcsány Ferenc átlépett egy határt: a rákosi-kádári időket idézve akarják "befogni a lap száját". A tüntetésen megjelent Morvai Krisztina, a Jobbik európai választási listavezetője is, aki "hibbant Nérónak" nevezte a kormányfőt, aki szerinte ezzel a lépésével ismét összehozta az embereket.
Bayer Zsolt közíró kifejtette: Magyarországon a bajok akkor kezdődtek, amikor kitalálták azt, hogy a tolvajokat nem tolvajoknak, hanem megélhetési bűnözőknek kell hívni. Magyarországon már 700 éve cigánynak nevezik a cigányt, ennek így is kell maradnia, "ők a barátaink". Ugyanakkor a tanárokra támadókat, a gyilkosokat, a rablókat, a tolvajokat, akik adott esetben cigányok, cigányoknak is kell nevezni.
Miközben tartott a tüntetés, Daróczi Dávid kormányszóvivő újságíróknak azt mondta: helyes döntés volt a Magyar Hírlap elleni bojkott, a megmozdulás hangneme, az, ahogyan az ott jelen lévők beszéltek a magyar közállapotokról, ezt támasztja alá.