Hétfőig a nők ingyen dolgoztak
Feltéve, hogy nincs gyerekük. A Bérbarométer adatai szerint ugyanis az első gyerek megszületése után a bérkülönbség 14 százalékra nő, a második gyerek után 25 százalék, a harmadik után pedig már 26 százalékos.
Az MSZP nőtagozata és az MSZOSZ női választmánya felháborítónak tartja a bérkülönbségeket, ennek kapcsán tartottak megbeszélést hétfőn. A találkozón részt vett Dobrev Klára, a miniszterelnök felesége, aki hangsúlyozta: a különbség oka az, hogy a munkaadók szerint egy kisgyerekes édesanya megbízhatatlan munkaerő.
Az EU-ban 2007 óta február 22. hivatalosan a "pay gap", azaz a nők bérhátrányának napja. A magyar programsorozat következő eseménye ezért február 22-én lesz, amikor az egygyerekes édesanyák 54 napja dolgoznak ingyen a férfiak fizetéséhez képest. Az Európai Szocialisták Nőszervezete a nők bérhátránya ellen 2007-ben indított kampányt. A vállalatoknak kötelezővé tennék a fizetések rendszeres ellenőrzését, előnyöket biztosítanának a diszkriminációmentes cégeknek és szankcionálnák az "egyenlő munkáért, egyenlő bér" elvét megsértő munkáltatókat.