Gegesy Ferenc: Ne legyen ismétlés!
- Sajnos más körzetekben korábban is előfordultak már hasonló visszaélések - mondta a nagy botrányt kavart, az MDF, a MIÉP és a MSZZP kizárásával végződött kopogtatócédula-hamisításokra utalva a "párton kívüli" polgármester, aki szerint fontos, hogy a bíróság szankcionálta a visszaéléseket.
- Mélységesen egyetértek azokkal a felvetésekkel, amelyek szerint át kellene alakítani a törvényi szabályozást - mondta Gegesy, aki szerint az egyik lehetséges megoldás, hogy csak azokat a pártokat kötelezzék kopogtatócédula-gyűjtésre, amelyek a korábbi választáson nem indultak, vagy nem értek el bizonyos szavazati arányt. A kötelező ajánlások számát is csökkentené, és a leadás módját is szigorítaná: bevezetné a személyes ajánlás rendszerét, így a szavazók az önkormányzatnál, személyi igazolvány felmutatása után tehetnének ajánlást.
Ami az első forduló eredményét illeti, Gegesy szerint nem az volt meglepő, hogy érvénytelen volt a forduló, hanem az, hogy "mennyire".
- A sorozatos botrányok miatt az embernek elment a kedve a szavazástól, éppen ezért a második fordulóig a legfontosabb feladat a szavazási kedv növelése kellene hogy legyen - tette hozzá.
Arra a kérdésünkre, hogy mit szól az SZDSZ-jelölt 5 százalékos eredményéhez - azok után, hogy ő szintén liberális politikusként korábban 22,5 százalékot kapott - azt válaszolta: ő 2006-ban tizenhat év polgármesterség után kapott ekkora bizalmat, úgyhogy méltánytalan lenne az összehasonlítás a kerületben újoncnak számító John Emesével.
A szélsőjobboldal kerületi megerősödésére vonatkozó felvetésünkre a polgármester azt válaszolta: a MIÉP 2002-ben 1800 szavazatot kapott a kerületben, 2006-ban pedig 703-at, úgyhogy a jelenség nem új keletű. A protest-szavazatok ráadásul nagyobb arányban jelennek meg az időközi választásokon, vagyis a Jobbik mostani szereplése szerinte nem mutat vészes tendenciát.