Akadhat még politikus horogra az erzsébetvárosi panamában
A recept mindegyik ügyletnél az volt, hogy az önkormányzati házakat eladják a bérlők feje fölül nyomott áron strómancégeknek, amelyek az ingatlanok tulajdonjogát már piaci áron, busás haszonnal passzolják tovább általában ír befektetőkből álló, főként Cipruson bejegyzett offshore cégeknek. Az önkormányzat az eladásokon egy fillért sem keres, hiszen az előre megbeszélt, a piaci árnál alacsonyabb vételár csak a bérlők kiköltöztetését fedezi. A zsíros üzletekért cserébe a vállalkozó "visszajattol" a döntésben segédkező politikusoknak. A gyanú szerint az önkormányzatot kilenc épület átjátszása miatt összesen 800 millió forint kár érte, és ha nem kerülnek lakat alá a gyanúsítottak, a kár öszszege további másfél milliárd forinttal nőtt volna.
A legutóbbi gyanúsított a gazdasági bizottság korábbi, illetve a pénzügyi bizottság jelenlegi elnöke, Kardos Péter, akit nagy kárt okozó, társtettesként elkövetett csalással, felbujtóként elkövetett magánokirat-hamisítással és hivatali viszszaéléssel gyanúsítanak.
A pénzügyi bizottsági elnök a Rózsa utca 18/A alatti önkormányzati bérház elsinkófálása miatt került lakat alá. A gyanú szerint a bizottsági elnök közösen alapított céget egy vállalkozóval, hogy áron alul szerezzék meg az ingatlant. A strómancég ügyvezetője Kardos barátnője lett. Később mégis kiderült, hogy a cég tagjaként érdekelt az ügyletben, ezért a vállalkozóval sebtiben újabb strómancéget alapított. Az értékbecslő az előre megbeszéltek szerint értékelte fel (pontosabban: le) az épületet 42,5 millió forintra, amit a strómancég 95 millió forint haszonnal adott tovább egy külföldi befektetőnek.
Egy focicsapat elég a feloszlatáshoz
Legkésőbb ma benyújtja Hunvald György polgármesternek a VII. kerületi testület feloszlatását támogató képviselői aláírásokat Simon Péter. Az MDF-es városatya szerint az emberek bizalma megingott a képviselő-testületben, és az csak a feloszlatással állítható helyre. A 25 tagú testület két tagja jelenleg előzetesben van, és Deutsch Tamás mandátuma sincs már meg, vagyis a meglévő 22 városatya közül 11-nek - az összes ellenzékinek és még egy MSZP-snek vagy SZDSZ-esnek - kellene támogatnia a feloszlást, ami azzal járna, hogy időközi választásokat kellene kiírni.