Reformra hangolva, eltérő szólamokkal
Január végére, február elejére összehangolt reformjavaslatokat készít a Reformszövetség - derült ki a szövetség tagjai és a miniszterelnök keddi megbeszélése után. A szövetséget a múlt héten az Országos Érdekegyeztető Tanácsban képviselt kilenc munkaadói szervezet vezetői, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, valamint az MTA volt vezetői és jelenlegi elnöke hozták létre.
Gyurcsány Ferenc azt mondta, a kormány és az MSZP szövetségesként tekint a Reformszövetségre. Pálinkás József, az MTA elnöke és Futó Péter, a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége elnöke közölte: a tervezett és kiterjedt reformok célja az euró akár 2012-es bevezetése.
Orbán Viktor is találkozott a szövetség képviselőivel, ezt követően azt mondta: azért tartunk ott, ahol, mert Európában a legrosszabb kormánya Magyarországnak van. Orbán - üdvözölve a szövetség létrejöttét a válságból való kilábaláshoz politikai-kormányzati, adóreformot, foglalkoztatási és fejlesztési reformot lát szükségesnek.
A Fidesz elnöke újságírók előtt azt is mondta, hogy - idézzük - a kormány az egyik héten a SZDSZ-t vásárolja meg a parlamenti szavazáskor, a másik héten az MDF-et. És ha ez kevés, akkor egy-egy árulót találva az ellenzék soraiban, a Fideszből is kivásárol ilyen-olyan megbízásokkal egy-egy képviselőt vagy éppen függetlent, s ezt a képviselőt ültette a miniszteri székbe.
Nem csak az MDF-es szavazatokon múlott, hogy az Országgyűlés elfogadta az adótörvényeket - mondta erre lapunknak Dávid Ibolya. Herényi Károly, az MDF frakcióvezetője közleményben szólította fel Orbánt, hogy ha tudomása van háttérügyletekről, mielőbb hozza nyilvánosságra azokat, beleértve azt is, hogy mennyit kaptak azok a fideszes képviselők, akik megszavazták az adótörvényt. Két fideszes - Horváth János és Hörcsik Richárd -, valamint egy kereszténydemokrata honatya, Molnár Béla valóban igennel voksolt. A Fidesz bejelentette, hogy tévedésből, hibásan szavazó képviselőit nem bünteti meg.