Hat lövés az ATV épületére
Hétfőn délelőtt tíz óra tájban két golyó ütötte lyukat találtak az ATV munkatársai a hírszerkesztőség egyik helyiségében, ahol napközben általában nagy a sürgés-forgás. A mennyezetben meg is találták a becsapódott lövedékeket. Később kiderült, hogy az épület külső falán további négy golyónyom látható.
A Népszabadság értesülése szerint a rendőrség szakértői azt állapították meg, hogy a lövedékeket egy feltehetőleg 38-as kaliberű éles fegyverből adták le.
A támadás időpontja nem ismert. Feltehetőleg péntek este tíz és hétfő délelőtt tíz óra között, egy olyan időszakban adhatta le a lövéseket az elkövető, amikor az épületben csak a biztonsági őr tartózkodott. Azaz a késő esti, éjszakai órákban.
Úgy tudjuk, a rendőrség egyelőre nem talált tanúkat, akik segíthettek volna a támadás időpontjának pontosításában, pedig a nyomozók a nap folyamán többször végigjárták a székház mögötti, parkra néző tízemeletes épületeket. A szakértők valószínűsítik, hogy a tettes hangtompítós fegyvert használt. Egy 38-as kaliberű fegyvernek ugyanis hangtompító nélkül elég nagy hangja van ahhoz, hogy felverje a környéket, főleg, ha hatot lőnek vele.
Az ATV névtelenséget kérő munkatársai összefüggést sejtenek a szerkesztőséget a hétvégén - vélhetően még a fegyveres támadás előtt - ért fenyegetés és egy múlt heti eset között, amikor - mint ők fogalmaztak - robbanószerkezetet találtak a székházuk mögötti parkban.
Tafferner Éva sajtófőnök a Népszabadságnak azt mondta: a BRFK szervezett bűnözés elleni szolgálata egyelőre lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés miatt nyomoz. Ennek keretében természetesen vizsgálják a három esemény közti esetleges összefüggéseket. Tafferner fontosnak tartotta azonban leszögezni, hogy a múlt héten talált "robbanószerkezetről" kiderült, hogy "működésképtelen" volt. Amit találtak, a szóvivő szóhasználata szerint "rozsdásodó gránátalkatrészek halmaza" volt.
A Hit gyülekezet vezető lelkésze, Németh Sándor, a fenyegetődző néző nemtetszését kiváltó Vidám vasárnap című műsor vezetője az ATV internetes oldalán közölt nyilatkozata szerint valószínűtlennek tartja, hogy összefüggés volna a fenyegetés és a lövések között. A rendőrség óvatosabban fogalmaz: szerintük nem bizonyított az összefüggés a támadás, a székház mögötti téren "felejtett" gránátalkatrészek és a fenyegetés között.
Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere a demokrácia elleni támadásnak minősítette a székházra leadott lövéseket. "Saját keretéből" egymillió forintot ajánlott fel annak, aki a sajtószabadságot súlyosan veszélyeztető bűncselekménynek az elkövetőit rendőrkézre juttatja.