Visszaszorítanák a megszorításokat
A Népszabadságnak nyilatkozó Tamás Gáspár Miklós filozófus a kialakult helyzetben nem lát különbséget a pártok között, és azt tartja, hogy baloldali elkötelezettségű ember most nem tehet mást, mint hogy a szakszervezeteket támogatja.
Jobboldali elkötelezettségű politikusok viszont megújuló erővel a kormányt marasztalják el. Eközben az SZDSZ bejelentette, hogy a költségvetés harmadik változatát sem fogadja el, mert kevesli azt, hogy "gondolkodás nélkül", jövőbe mutató szerkezeti változásoktól mentesen egyszerűen csak visszavágják a büdzsé fő számait. Az MDF hasonlóképpen igen kritikus a költségvetéssel.
A Fidesz ezúttal is messzebbre ment: demokráciában elfogadhatatlannak minősítette azt, hogy a kormány nem hozza nyilvánosságra az óriáskölcsön fejében az IMF-fel szemben vállalt kötelezettségeket. A párt elnöksége követeli, hogy haladéktalanul hozzák ezt nyilvánosságra, mondván, a magyar embereknek joguk van tudni, "miként akarja a kormány eladósítani az országot, és elzálogosítani az emberek jövőjét".
A kormány, illetve az MSZP válasza egyrészt formai: a megállapodást aláírása előtt szerződésszegés volna közzétenni. Tartalmilag pedig úgy ítélik meg, hogy az országgal szemben továbbra is ellenséges spekulációs tőke még mindig fenyegető nyomása idején a Fidesz felelőtlen politikája ártalmas, de legalábbis veszélyes az országra.
A Fidesz - és a KDNP - bejelentette, hogy a miniszterelnök által kezdeményezett gazdasági csúcstalálkozón a felkérés ellenére nem elnöki szinten képviselteti magát.