A forradalmár unokája a forradalomról
Többek között Göncz Árpáddal, Fónay Jenővel, az azóta elhunyt Halda Alízzal, Litván Györgygyel és Vásárhelyi Miklós özvegyével, Vásárhelyi Edittel beszélgetett. Személyes indíttatásból vágott neki a filmkészítésnek: nagyapja, Bali Sándor szintén 56-os forradalmár volt, később együtt raboskodott Bibó Istvánnal és Mécs Imrével.
A filmes azt mondja, hogy családjukban nem volt tabutéma a forradalom. Hozzáteszi: azután, hogy nagyapja 1982-es temetésére kétszáz rendőrt vezényeltek ki, nem is lehetett az. - Bármilyen különös, manikűrösként dolgozó nagymamám, aki szintén megszólal a filmben, egyik leghűségesebb vendége éppen Kádár Jánosné volt - meséli.
Bali Sándor szerint csak személyes történetekkel lehet megfogni a fiatal nézőket, akik nem igazán érdeklődnek a forradalom iránt. - 1956 lerágott csont, mindenki mondja róla a magáét politikai beállítottságának megfelelően, de valójában az emberek többségét nem érdekli - állítja. Szerinte ezért nem volt eddig különösebb visszhangja a két évvel ezelőtt készült filmnek.
Hozzátette: szereplői mai politikai hovatartozásával nem foglalkozott, Wittner Mária ugyanúgy megszólal, mint Mécs Imre. - Az 56-os forradalom sok képviselője szerencsére még él, meg kellene becsülni őket és figyelni rájuk, mert ez a fajta önfeláldozás mára kiveszett a világból - mondja a filmes. (A film október 24-én és 26-án este tízkor látható az ATV-n.)