Nagyszabású fejlesztés a győri kórházban

Húszéves kobaltágyúval kénytelen gyógyítani a győri kórház, ezért a rákbetegek jelentős részét sugárterápia helyett a sokkal drágább gyógyszerekkel kezelik. A szinte klinikaként működő súlyponti intézmény most nagyszabású fejlesztésre pályázott.

A Dunántúl Balatontól északra fekvő részén nincs klinika. Ezt a feladatot - az orvosi alapképzés kivételével - a klinikáknak járó finanszírozás negyedéért a győri Petz Aladár Kórház látja el. A szívsebészeten és a transzplantáción kívül valamennyi szakterületen fogadnak betegeket - mondta Varga Gábor főigazgató főorvos. Osztályaik jelentős része korszerűen műszerezett, ám például az onkoradiológián húszéves sugárágyúval dolgoznak. Emiatt az orvosok a betegek egy részének inkább a kemoterápiát javasolják, ami sokkal drágább. A kórház gyógyszerkiadásainak 60 százalékát a rákbetegek gyógyítására fordítják.

A kórház két telephelyen működik. Varga Gábor a korszerű és fenntartható fejlődés egyik kulcselemének nevezte a tömbösítést, az 1895-ben épült régi telephely bezárását, új épületrész emelését.

Szakács Imre, a fenntartó Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés elnöke elmondta: uniós pályázaton szeretnének elnyerni 11,1 milliárd forintot, ez volna csak elegendő - az általuk kiegészített egymilliárd 239 milliós önrésszel - a régi telephely kiváltására és a műszerek cseréjére. Emellett egyéb pályázatokon is részt vesznek, de ha ez az uniós tender sikertelen vagy csak részben sikeres lesz, akkor fejlesztési programjuk legfontosabb részét nem tudják megvalósítani.

A Dunántúl északi részének kórházaival már megegyeztek a munkamegosztásról, a párhuzamos fejlesztések elkerüléséről. A győri kórház modern, a klinikai feladatokat továbbra is vállaló, egyetemi szintű oktatási és tudományos központ lesz - ígérték a kórház és a megye vezetői.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.