Bilincsben vitték el a kánya-hegyi demonstrálót
A demonstrálók több járművel az objektum közelébe kerültek, ahol Perlaki megpróbálta a teherautón odaszállított földet az útra borítani, ám ebben a rendőrök megakadályozták, megbilincselték, és a közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény gyanújával előállították, majd röviddel ezután szabadon engedték.
A kánya-hegyi katonai objektum 2003-ban épült fel. Perlaki - aki 2006 óta több eljárást is kezdeményezett a létesítmény szerinte jogszerűtlen építése miatt - úgy gondolja: a toronnyal kapcsolatban fennmaradási eljárást kellene lefolytatni, a beruházó Honvédelmi Minisztériumnak pedig bírságot kell fizetnie. A blokádépítési akciót elmondása szerint az eljárás elindítása érdekében szervezte.
Báthori Gábor, a Kánya-hegyi Erdőbirtokossági Társulat elnökhelyettese tudósítónknak azt mondta: az erdő 145 tulajdonosából több mint százan kedvezően ítélik meg, hogy a torony felépült. A létesítmény negyven telkibányai embernek ad munkát, emellett a beruházáshoz kapcsolódva új szolgálati lakások is épültek a szomszédos településen. A honvédség mindezeken túl évi kétmillió forintot fizet a terület használatáért a társulatnak.
A HM közleményében tudatta: a híradás-technikai bázis jogerős és szabályos építési engedély birtokában épült. Perlaki akciója az objektum működésének akadályozásával az ország biztonságát is veszélyezteti.