SMS-üzenetek, telefonok az ORTT előtt
Bár a Hír Televízió vizsgált műsoraiban egyetlen sértő vagy durva kifejezést sem találtak (ezeket vélhetően adásba kerülés előtt kiszűrték), a hozzászólások alacsony színvonalát kifogásolja az elemzés, miként azt is, hogy a műsorvezetők nyíltan a jobboldal véleményével azonosultak. A "legjobb osztályzatot" egyébként a Klub Rádió és vele Bolgár György Megbeszéljük című műsora kapta; itt fogalmazták meg legkulturáltabban véleményüket a hozzászólók.
A TV 2 Mokka című reggeli adásának SMS-sávja bizonyult politikailag a leginkább kiegyensúlyozottnak, és "szolgálta az interaktivitást" is, mivel az üzenők a műsortól függetlenül is megosztották egymással politikai nézeteiket. Ám az "előszűrt" üzenetek közt is akadtak a népcsoportok elleni burkolt gyűlöletkeltésre alkalmasak.
Az Echo TV Kibeszélőjének tavaszi adásai bizonyultak az egyik negatív végletnek, bár a médiahatóság felszólítása nyomán a csatorna ma már megszűri az adásba kerülő szöveges üzeneteket. Problémásnak találta az elemzés az Echo betelefonálós műsorát is: a vizsgált adásokban a műsorvezetők egyetlenegyszer sem próbálták megjeleníteni a baloldal álláspontját, sem más módon kiegyensúlyozni a beszélgetést.
"Kiakasztotta" a monitorozókat Fiala János Kelj fel, Jancsi!-ja, mivel "mind a műsorvezető, mind a betelefonálók többször olyan hangnemben és stílusban nyilvánultak meg, ami egy közéleti véleményformáló műsorban megengedhetetlen". A jelentés megemlíti Fiala arrogáns megszólalásait, amelyek olyan hozzászólásokra késztették a megszólalókat - "buzi", "zsidó", "kretén" -, amelyekhez hasonlók másutt nem hangzottak el.
Az élő műsorban megjelenő vélemények kezelése, az esetleges szankciók alkalmazása a médiahatóságot is megosztja. Legutóbb éppen Majtényi László elnök helyezkedett szembe a Hír Televízió Vonalban című műsorának egyik áprilisi adását elmarasztaló többségi határozattal. A testület szerint a betelefonáló Gyurcsány Ferencet és Dávid Ibolyát sértő verse a politikusokat nem közszereplői mivoltukban érintette, ezért nem alkalmazható rá a magasabb tűrési küszöb, azaz: megáll a műsorszolgáltató felelőssége. Majtényi ezzel szemben úgy látja: egyéneket ért jogsérelemnél nem ők, hanem bíróság jogosult eljárni. Ezen túlmenően - állítja Majtényi - ez a műsortípus mindig magában rejti a lehetőséget, hogy jogsértő tartalmak kerülnek az éterbe.