Fodor Gábor veszteségei balról

Majdnem minden politikus veszített 1-2 pontot a népszerűségi mutatójából, de ezek a változások statisztikai értelemben nem jelentősek. Fodor Gábor visszaesése viszont említésre érdemes: egyetlen hónap alatt 6 ponttal csökkent a rokonszenvmutatója. Fodor 2006 vége óta folyamatosan mért tagja a népszerűségi rangsornak, s ez idő alatt rendkívül egyenletes volt a vele kapcsolatos közvélekedés: 40 és 44 pont között alakultak a pontszámai.

Kormánypolitikusként az egyik legnépszerűbb volt és végig a lista első harmadában találhattuk a nevét. Kedvező megítélésének az SZDSZ belső konfliktusai, az elnökválasztás körüli hercehurcák és a koalíciós szakítás sem ártottak. Ugyanakkor augusztus közepe óta, egyetlen hónap alatt 6 pontot esett vissza a népszerűségi mutatója. Az adatok azt jelzik, hogy az SZDSZ útkeresése az egykori koalíciós partner szavazóinál nem igazán talált kedvező fogadtatásra. Az MSZP-sek körében ugyanis Fodor megítélése jelentős mértékben romlott. Az idén 50 pont körüli rokonszenvmutatóval illették őt a szocialisták, most azonban sokkal kisebb szimpátiát élvez körükben, csupán 30 pontot kapott. A pártpreferenciájukban bizonytalanok között is veszített valamelyest renoméjából, de az ottani 5 pontos visszaesés nem annyira feltűnő. A Fidesz táborában lényegében változatlan maradt Fodor megítélése, a múlt hónapban 38 pont volt, ezúttal 36 pont, így a Fidesz hívei körében valamivel kedveltebb, mint a szocialista szavazói csoportban.

A lista elején továbbra is Sólyom László áll, közepes pontszámmal, ám egyértelmű fölénnyel. Viszonylagos konszenzus övezi, ami azt jelenti, hogy kormánypárti és ellenzéki szavazók róla alkotott véleményében kisebb a különbség, mint más politikusokra vonatkozóan. Jól jellemzi a politikai hangulatot, hogy még ez az eltérés is számottevő: 22 pont (Fidesz-tábor: 62 pont; MSZP-hívek: 40 pont). Hasonló jellegű a megítélése Szili Katalinnak is, ott az MSZP-sek 61 pontja áll szemben a Fidesz támogatóinak 37 pontjával. A többi politikus sokkal jobban megosztja közvéleményt, a két politikai oldal által adott értékelésekben jellemzően 30-35 pontnyi különbségek vannak. (Szonda Ipsos)

Az adatfelvétel ideje: szeptember 17-24. A megkérdezettek száma: 1500 fő, akik együttesen az ország 18 éves és annál idősebb lakosságát képviselik. Minden hónapban más-más 1500 főt kérdeznek meg, kiválasztásuk az úgynevezett kétlépcsős rétegzett mintavétellel, a teljes véletlent biztosító módszerrel történik, azaz minden felnőtt magyar állampolgárnak azonos esélye van a mintába kerülésre.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.