E-mailben zárták ki Almássy Kornélt
Rajta kívül nincs más aspiráns. A "megfigyelési" ügy miatt Almássy Kornél már ott sem lehet a Hungexpo K4-es pavilonjában. Az MDF volt alelnöke két hete visszalépett az elnökjelöltségtől, miután Dávid Ibolya egy CD-t mutatott be, amellyel azt kívánta bizonyítani, hogy Almássy azt szeretné, "ha illetéktelenek dolgoznának az MDF-re, s keresnének rá terhelőket". A párt frakcióvezetője azt állította, hogy a küldöttgyűlés előtt egy nappal, azaz tegnap délelőtt egyhangú szavazással kizárták az MDF parlamenti frakcióból, és ezzel automatikusan a pártból is.
"Almássy Kornél emberi összeomlása még érthető lenne, de politikai viselkedése egy konzervatív párt számára vállalhatatlan, ezért a képviselőcsoport és az elnökség is arra kényszerült, döntsön: elválnak útjaink" - tudatta Herényi Károly. Az MDF-es frakcióvezető tegnap a kizárásról e-mailben tájékoztatta Almássy Kornélt. Demokrata fórumosok szerint a politikus "felrúgta azt az informális megállapodást, melyet még két hete, a visszalépésekor kötöttek": "ha szép csendben marad", nem került volna sor a kizárására. Azzal viszont, hogy testőrökkel a háta mögött tartott sajtótájékoztatót két nappal az MDF országos gyűlése előtt, Dávid Ibolya ellen "lázított", s "egy emberrablásos, NBH-s rémtörténetet mesélt", átlépett egy határt - fogalmazott egyik forrásunk. Ráadásul MDF-esek úgy értékelték mindezt, hogy Almássy Kornél megfogalmazásával, miszerint "a titkosszolgálatok felsejlettek" a botrányok mögött, a Fideszt segítette a "megfigyeléses" csatározásban.
Almássy Kornél szerint törvénytelen és semmis a kizárása, szerinte ugyanis, ha lett volna frakcióülés vagy elnökségi ülés, azokon neki is jelen kellett volna lennie. - A kizárásomról egyébként is csak a párt országos választmánya jogosult dönteni, nem pedig Herényi Károly frakcióvezető, noha "a modern kori Marosán György" komoly gyakorlattal rendelkezik a törvénytelen kizárások terén - fogalmazott. Almássy Kornél eltökélt szándéka, hogy ott lesz ma a tisztújításon a K pavilonnál, mivel úgy véli, hogy "továbbra is MDF-tag, MDF-alelnök és budapesti elnök". - Kénytelenek beengedni, és be is fogok menni - nyilatkozta tegnap.
Nyomozást rendeltek el Balla György ügyében
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken hivatalból elrendelte a nyomozást emberrablás bűntettének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen. Az intézkedésre a médiában megjelent hírek szolgáltattak alapul. Ezek szerint Balla Györgyöt, az MDF Somogy megyei elnökét a párt választmányi ülése előtti éjszakán egy általa nem ismert személy arra kényszerítette, hogy lakásáról vele egy eddig meg nem határozott helyre távozzon, és akarata ellenére több órán át ott tartotta. A rendőrség közleménye szerint az elsődleges intézkedések után, az ügy kiemelt súlyára tekintettel, a Nemzeti Nyomozó Iroda folytatja az eljárást.
Balla György tudósítónknak nem kívánt nyilatkozni, de az MTI-vel közölte, hogy személyi szabadság megsértése, valamint kényszerítés miatt feljelentést tesz a Fővárosi Nyomozóügyészségen ismeretlen tettesek ellen. Azt is elmondta, hogy az MDF mai, országos tisztújító közgyűlésén részt vesz és nemmel szavaz, amikor az lesz a kérdés, megválasszák-e Dávid Ibolyát pártelnökké.
Információink szerint az MDF Somogy megyei szervezete sem most, sem korábban nem támogatta Dávid Ibolyát és Herényi Károlyt a pártvezetésben. A mostani botrányokat párton belüli ügynek tekintik. Úgy értesültünk, Balla eltűnéséről a somogyi párttársak eddig nem tudtak, csak az volt beszédtéma közöttük, hogy a szeptember 13-i választmányi ülésre menet és jövet is nagyon feszült volt. Néhány nappal később kérte meg a megyei szervezőt, Mátrai Jánost, hogy helyettesítse őt.
Mátrai lapunknak korábban azt nyilatkozta: a 13-i választmányi ülésre szokatlan módon utaztak a fővárosba a somogyi küldöttek. Más forrásból úgy értesültünk, hogy ez azt jelenti, Siófokon gépkocsit cseréltek, onnét az egy csatlakozóval kiegészült, hatfős csoport kisbusszal ment tovább a fővárosba.
Az együtt utazók közül több küldöttet megkérdeztünk, de egyikük sem akart nyilatkozni.