Gerinc-hálózat

Polgári piknik - így nevezik azt a rendezvényt, amelyet a Fidesz évről évre megtart a Somogy megyei Kötcsén, s ha már piknik, akkor a könynyed hétvégi délutánonként a polgárok meglehetősen komoly dolgokat szoktak mondani, hol a vizit- és a tandíjról, hol pedig - mint egy hete Navracsics Tibor frakcióvezető - arról, hogy ma Magyarországon sem a politikai, sem a gazdasági elit nem tudja érvényesíteni érdekeit, mert erre kizárólag egy posztkommunista titkosszolgálati hálózatnak van lehetősége.

Méghozzá a titkosszolgálati hálózatnak a "politikába, a gazdaságba és a médiába küldött részén keresztül úgy, hogy megpróbálják egymásnak ugrasztani a társadalom különböző csoportjait".

Navracsics ennél többet nem volt hajlandó mondani. Pedig mondhatott volna. Az is lehet, hogy mondott is, csak nem került nyilvánosságra. Nem úgy, mint egy bő két évvel ezelőtti, szintén zártkörű beszéd, amelyről gondosan összevágott CD-k kerültek elő, hogy elindítsák a magyar politikai élet máig tartó krízisét: Őszödön készült a felvétel. Azóta sem tudni, ki döntött úgy, hogy nem csupán a szocialista frakcióra tartozik Gyurcsány Ferenc beszéde. Akárki volt, rányomta a bélyegét erre a ciklusra, és e bélyeg tapadós: nem is oly rég Kapolyi László szociáldemokrata nagyvállalkozó kényszerült magyarázkodni amiatt, mert állítólag egy erre szakosodott céget fölhasználva Orbán Viktorról és társairól gyűjtetett volna adatokat. Fölbukkant a háttérben az MSZP örökös vizsgálóbiztosa, Keller László is, aki a Fidesz hatalomból való távozása után oly buzgón vizslatta az ügyeiket, hogy az ember inkább azt kívánta, bár ne találna semmit. Igaz, olyan ügyészség volt, Polt Péter vezetésével, hogy ha még akár talált volna is valamit, abból sem lehetett volna ügy. Akadt törlesztenivalójuk a szocialistáknak is, hogyne akadt volna. Ott van például a Fidesz-kormány által kreált megfigyelési ügy, amelyről azóta is csak annyit lehet tudni, hogy senki nem figyelt meg senkit, de jól el lehetett vele tölteni heteket, hónapokat egy olyan időszakban, amikor a jobboldal meglehetősen érzékeny társadalompolitikai döntéseket hozott, például nem fizette ki a szocialisták által ígért plusznyugdíjat.

Furcsa ország ez. Politikusaink mintha úgy gondolnák, hogy nekünk soha nincs elegünk a kiszivárgott beszédekből, a megfigyelésekből, mintha nem lenne elég a másik passzírozásából, mintha élveznénk is egy kicsit ezt a ragadós-nyúlós masszát, amibe beletenyereltetnek bennünket, hogy itt van, nesztek, ez folyik körülöttetek. Ez folyna? Az folyik körülöttünk, hogy "elnök úr" tudtával elnök asszonyt figyeltetnek egy elnökaspiráns érdekében? Vagy inkább az folyna, hogy az elnök asszony magyarázza túl ezt azért, hogy így blokkolja kihívóját? És hogyan kerül az ügybe egy széles gazdasági érdekeltségekkel rendelkező vagyonvédelmi cég, amely egyebek közt a legnagyobb hazai bank védelmét is ellátja, élén egy volt titkosszolgával? És hogyan lehetséges, hogy ez a cég a hivatalos gyanú szerint feltört egy olyan e-mail-rendszert, amelynek segítségével széles körű kapcsolati rendszereket tudott átvizsgálni, és miként fordulhat elő, hogy az e-mail-rendszert üzemeltető megacégnek erről nincs tudomása? Igaz, hogy támadás érte az elektronikus kormányzati gerinchálózatot? Véletlen-e, hogy a Fidesz-kormány titokminisztere rögvest azzal vádolja a jelenlegi titokminisztert, hogy előre felépített eljárással próbálja lejáratni a Fideszt? És honnan tudja, hogy "Szilvásy György és bandája" hírbe akar hozni egy vállalkozót, hogy politikusok és a Fidesz megbízásából mindenféle adatokat gyűjtött - miközben ilyesmiről más még szót sem ejtett?

Hangfelvételek jönnek-mennek, minden állítólagos, vagy mégsem, történhetett így, de akár úgy is, lassan már mindegy is - kombinációk széles tárháza marad utánuk. Meg a gyomor forgása, mert az országnak ebből most már elege van.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.