Jogsértő a Hír TV
Az egyik esetben, a csatorna február 23-án sugárzott Híradó 21 című műsorában a riporter Veres János pénzügyminiszter kampányfőnökének adta ki magát, kampányhoz kapcsolódó törvénysértő ajánlatot tett roma önkormányzati képviselőknek. Az ORTT megállapította, hogy a televízió ezzel megsértette a névviseléshez való jogot (senki sem használhatja más nevét jogtalanul), továbbá a telefonbeszélgetés során a riporter más személy nevében olyan ajánlatot tett, amelyet a társadalom elítél, ezzel pedig a jó hírnévhez való jogot sértette meg. A testület szerint ezek a jogsértések alapjogi sérelmeknek minősülnek.
Az április 4-én adásba kerülő Célpont című műsorban szintén több jogsértést követett el a Hír TV: a műsor Veres János pénzügyminiszter egykori üzlettársa, Kabai Károly cégcsoportjának ügyeivel foglalkozott. A műsorszolgáltatót elmarasztaló határozat egyrészt a levéltitokhoz való jog sérelmét állapította meg, tekintettel arra, hogy a börtönben lévő Kabai Károly által írt magánlevélből a műsor olyan részleteket is ismertetett. Másrészt a műsorban olyan személyekről készített felvételeket is bemutattak, akik határozottan elzárkóztak a felvétel készítésétől, ezáltal a képmáshoz való jog sérelme volt megállapítható. Az ORTT határozatának indokolása hangsúlyozza, hogy a médiahatóság nem a műsor egészét tekinti jogsértőnek.
Felmentette másodfokon a Fővárosi Bíróság a Hír TV riporterét, Császár Attilát, akit azért állítottak bíróság elé, mert éles lőszert találtak nála, amikor a Parlament épületébe próbált bejutni 2006 októberében. A bíróság büntethetőséget kizáró ok miatt mentette fel védencét azzal, hogy a történteknek nincs társadalmi veszélyességük. (MTI)