Nem kell védelem a bíráknak?
Mivel a mocskolódás a Fővárosi Bíróság vezetői szerint sem minősült "klasszikus értelemben vett életveszélyes fenyegetésnek", formálisan sem a bíró, sem a bíróság elnöke nem tett feljelentést.
A BRFK és a Fővárosi Bíróság vezetői az eset után egyeztették a teendőket, erről azonban egyik fél sem árult el részleteket. A Népszabadság azonban úgy értesült, s ezt a főkapitányság lapunknak névtelenül nyilatkozó munkatársa is megerősítette, a BRFK nyomoz a bírót zaklató ellen. Emellett közelebbről meg nem határozott intézkedéseket is tettek Öcsödi Ágnes bírónő védelme érdekében.
A rendőrség országosan négy-öt esetben nyújt védelmet a bírók vagy az illetékes bírósági elnökök kérésére bíráknak; egészen pontosan ennyien kérik, hogy "a rendőrség egy ideig figyeljen rájuk". Ez többnyire abban merül ki, hogy az általa tárgyalt ügy vagy más körülmény miatt veszélyeztetett bírót a rendőrség hazakíséri, a lakása környékén sűrűbben járőrözik. Személyi védelemre (rendőrségi testőrre) a hivatalos tájékoztatás szerint eddig még egyetlen bíró sem szorult Magyarországon.
Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság hivatalából nyáron távozott elnöke és a Nemzetbiztonsági Hivatal két éve együttműködési megállapodást kötött, miszerint az NBH és a bíróságok kölcsönösen tájékoztatják egymást, ha bíróknak címzett veszélyes fenyegetésekről szereznek tudomást. Az NBH illetékese lapunknak azt mondta: a konkrét ügyben az NBH nem kapott jelzést a bíróságtól, és saját hírszerzési adatai sem utaltak arra, hogy a bírónő veszélyben lenne.
A szolgálat nevének elhallgatását kérő munkatársa kitérő választ adott arra a kérésre, hogy más bíráknak szóló fenyegetésekről tud-e az NBH.