Tele voltak a fővárosi strandok, de nem hoztak sokat a konyhára

Harmadával nőtt a budapesti strandok forgalma tavalyhoz képest a vasárnap zárult szezonban, a bevételek viszont alig nőttek. Az ellentmondást az idén bevezetett kedvezményekkel magyarázzák.

Harminc százalékkal többen voltak a nyáron a fővárosi strandokon, mint tavaly, ráadásul minden egyes strandon nőtt a forgalom - közölte a statisztikák összegzése után a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. A társaság büszkén adta hírül, hogy fordult a kocka, megállt az évek óta tartó vendégszámcsökkenés annak ellenére, hogy az időjárás nem volt túl kegyes: négyszer annyit esett a nyár közepén, mint a 2007-es szezonban.

Több mint 620 ezren strandoltak májustól szeptemberig Budapesten, a bevételek azonban ehhez az imponáló látogatószámhoz képest és abszolút értékben is csak kismértékben nőttek. A csalogató kedvezmények miatt mindent egybevetve huszonkét százalékkal olcsóbbak voltak a jegyek, mint egy éve. A társaság az idén beindította a Strandváró Napok nevű programját, amelynek köszönhetően hétfőtől szombatig mindennap más és más strandon fél áron adták a jegyeket. Egy-egy ilyen akciós napon megháromszorozódott a forgalom az éppen soros helyen; mint annak idején helyszíni beszámolónkból is kiderült, az ötvenszázalékos kedvezményért akár egy órát is képesek voltak sorban állni az emberek a tűző napon. Mindent egybevetve: a Strandváró Napok, a családi jegy és az egyéb akciók lehetővé tették, hogy ezen a nyáron az árérzékenyebb közönség is gyakrabban strandolhasson, mint korábban.

Az idény másik nagy strandos eseménye az évek óta üresen kongó Pünkösdfürdő újranyitása volt. A Gyógyfürdő Zrt. július közepén annak reményében indította újra a fürdőzést az észak-budai létesítményben, hogy ha lefaragja a jegyárakat, itt is képes lesz megfelelő forgalmat produkálni. A számítás bejött, a strandra naponta nagyjából hétszázan, összesen pedig nagyjából 30 ezren látogattak el. Ennek oka valószínűleg az, hogy a strand az ezerforintos felnőttjeggyel fel tudta venni a versenyt az ingyenes fürdőzési lehetőségekkel, például az Omszki-tóval is. Ugyanakkor Pünkösdfürdő két másik, környékbeli strandról is elcsábított vendégeket: a Rómairól naponta úgy háromszázat, Csillaghegyről ötven-száz embert. Mindennek ellenére még nem tudni, hogy Pünkösdfürdő a jövő nyáron is kinyit-e, ez még gazdasági elemzés tárgya - tudtuk meg a cég szóvivőjétől, Rippel Veronikától.

A szezon két legnépszerűbb strandja megint a Palatinus és a Dagály volt, a legforgalmasabb nap augusztus 15., amikor a Palán csaknem nyolcezren nyüzsögtek. A Dagály augusztus 4-én döntött rekordot 6100 látogatóval. A zord július nem kedvezett a strandoknak, a 31 napból 15 esős volt - tavaly ugyanebben az időszakban afrikai hőhullám hozott rendkívüli kánikulát. A szezon legjobb hónapja az augusztus volt: az összes fürdőbe csak ebben a hónapban 160 ezerrel többen vettek jegyet, mint tavaly. A strandszezon erősségét mutatja, hogy a hét strand nyári forgalma adta a BGYH idei teljes vendégforgalmának mintegy felét.

Márpedig a Budapest Gyógyfürdői Zrt. tizenöt fürdőhelyet üzemeltet, ebből hét a strand. Közülük öt - Palatinus, Csepeli strand, Római strand, Paskál, Pünkösdfürdői strand - csak nyáron fogad, ezek tehát vasárnap este bezártak. A Dagályon a nyári medencék zömét szeptember végéig használhatja a publikum, a strand októbertől fürdőként üzemel tovább szaunával és masszázzsal. Csillaghegy se zár be teljesen: fedett, fűtött medencével uszodaként működik tovább, ugyancsak szauna- és masszázsszolgáltatással keddenként és csütörtökönként este kilencig lesz látogatható.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.