Közmédia: 367 főnél állt meg az elbocsátás-számláló

A szakszervezetek kifogást jelentettek be az elbocsátásokkal kapcsolatban, az MTVA 33 milliós segélyalapot hozott létre.

Folytatódott az elbocsátásokról szóló értesítések átadása kedden a közmédiában. Szabó László, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap kommunikációs igazgatója a Népszabadságnak elmondta: az alap hétfőn végül is 367 fős leépítést jelentett be. Eredetileg azt tervezték – ahogy lapunk is írta korábban –, hogy 400 embert bocsátanak el, de az elmúlt hetekben, hónapokban hozzávetőleg harmincan maguktól távoztak. A most elbocsátandó 367 dolgozó közül pedig 49 vagy maga kéri közös megegyezéssel a felmentését, vagy nyugdíjba megy.

A szakszervezetek kifogást jelentettek be az elbocsátásokkal kapcsolatban, az MTVA 33 milliós segélyalapot hozott létre
MTV, televízió, közmédium

Az MTVA 33 millió forintos segélyalapot hoz létre, amelyet a leépítésben érintett munkavállalók szociális rászorultsági alapon, illetve elhelyezkedésüket támogatandó vehetnek majd igénybe. A létszámleépítésben érintett, nyugdíjazást igénybe venni nem tudó 55 év feletti munkavállalók, az 51-54 év közötti dolgozók, a havi bruttó 220 ezer forint alatti átlagkeresetűek, valamint a három vagy több kiskorú gyermeket nevelők – ha elfogadják, hogy munkaviszonyuk közös megegyezéssel szűnik meg – plusz egyhavi átlagkeresetüket kapják meg.

Az alap vállalta, hogy a megszűnő vidéki stúdiókban dolgozó, a mostani csoportos létszámleépítésben érintett munkavállalókat a helyi televíziós társaságokkal tervezett szerződések megkötésekor a partnerek figyelmébe ajánlja majd. A törvényi előírásoknak megfelelően a kirúgottakkal azt közlik, hogy harminc nap múlva felmondják a munkaviszonyukat. Addig állományban maradnak, de mentesítik őket a munkavégzés alól. Újabb 30 nap elteltével, december elején kapják meg az elbocsátásról szóló végső értesítést.

A közmédiában működő hat szakszervezet tegnap kifogást jelentett be az elbocsátásokkal kapcsolatban, mondván, a munka törvénykönyvének előírásaival ellentétben a munkavállalók nagy csoportját érintő átalakításokról az alap nem kérte ki a szakszervezetek véleményét. Szabó László ezzel kapcsolatban azt mondta, az alap konzultálni fog a szakszervezetekkel is, de a törvényben előírt kötelezettségüknek eleget tettek, amikor konzultáltak, sőt meg is egyeztek a központi üzemi tanáccsal. Ezért a szakszervezetek kifogását nem tartják megalapozottnak, tovább folytatják az elbocsátásokról szóló előzetes értesítések átadását a munkavállalóknak.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.