Kövér László hidegháborúról beszél
"Húsz éven keresztül senkinek sem volt problémája azzal, ami eddig nem az Alaptörvényben, hanem az Alkotmánybíróság ítéleteiben volt, a Sólyom László kialakított gyakorlat szerint világosan eligazítottak bennünket az alkotmánybírák, hogy mi tekinthető családnak, és mi nem... Az új magyar Alaptörvény nem tartalmaz többletet, érdemben nem lép tovább, ezt rögzíti az Alaptörvényben. Ha még egyet lépünk a motivációk felfejtése irányába, akkor leginkább azt tudom mondani, hogy mindezek a felszólítások ürügyek – mondta Kövér László este, a Hír Tv Péntek 8 című műsorában, amikor a negyedik alkotmánymódosítást ért európai kritikák, felszólítások kerültek szóba.
– Igazándiból lehet, hogy van egy másik valóság is, amelyik sokkal inkább materiális, és valójában a materiális világban pozíciókat vesztő érdekkörök gondolják úgy, hogy fel kell használni az Alaptörvényt, meg az egyházi törvényt, a médiatörvényt, és mindent annak érdekében, hogy ezt a politikai kurzust 2014-ben legkésőbb – akár demokratikusan, akár bármilyen más eszközzel, ahogyan azt Charles Gati méltóztatott nekünk megüzenni – el lehessen takarítani. És ha igen, akkor visszazökken az élet a régi kerékvágásba, legalábbis Magyarországon. De szerintem nem tud soha az élet a régi kerékvágásba visszazökkenni – fejtette ki Kövér László a műsorban.
A kérdésre, hogy a bankokra gondol-e, illetve a nemzetközi cégvilágra, a házelnök úgy válaszolt: "igen, ők is, mindenki, aki az elmúlt néhány év úgymond unortodox gazdaságpolitikájának a komoly vesztese volt, akik ezermilliárdokat veszítettek azon, hogy nem az emberek bőrét nyúztuk le" – magyarázta.
"Ez már vicces" – kommentálta az egyik műsorvezető, visszatérve a negyedik alkotmánymódosítás elleni európai fellépésre, azt a hírt, hogy a Financial Times arra szólította fel az Uniót, hogy vonja meg Magyarország szavazati jogát. Erre Kövér László azt mondta, ő is földerült, amikor "ennek a hirtelen megint felbuzgó" érdeklődésnek a jeleit látta, hiszen azt látja, a világ nagyon nagy bajban van. De a világnak szemlátomást központi problémájává vált a negyedik alkotmánymódosítás Magyarországon. "Már csak a magyar alkotmányosságon kell egy kicsit simogatni külső segítséggel", és akkor a világ tulajdonképpen kerek lesz. Azaz rajtunk függ a világ boldogsága – mondta határozott iróniával, hozzátéve: nem gondolja, hogy ennél a kérdésnél sokat kellene időzni, nem ér meg annyit az egész, mint amennyit beszéltek róla.
Arra a műsorvezetői kérdésre, mi indokolja Magyarországot illetően "a hamisítástól sem visszariadó nyugat-európai újságírói gyakorlatot", a kettős mércét, az "állandó beledumálást" az ország dolgaiba, Kövér László azt a választ adta: az alapvetően liberális dogmákra épülő világ, mely a fehér ember civilizációjára épülő euroatlanti világnak az uralmát legitimálta kívül és belül, recseg-ropog, összeomló félben van. "Vesztőben vannak, vége a szép új világnak. Ebből egy pánikreakció következik" – fejtette ki, hozzátéve: "nem szeretnék olcsón adni a bőrüket, nem szeretnének ebben a versenyben – ebben a háborúban, mert ez ugyanúgy szellemi-politikai értelemben hidegháború, ahogy Magyarországon ezt annak minősítik kívülálló szemlélők is –, nem szeretnének csak úgy letakarodni a porondról. És Magyarország azért egy szimbolikus hely, mert itt a kétharmados parlamenti többség nagyon komoly fordulatot tudott elérni" – mondta a Fidesz választmányi elnöke.
Egy kérdés kapcsán, mely a mindent kifigurázó liberálisokra vonatkozott, a házelnök megismételte a "hidegháború"-elméletet a műsorban, azzal: ha szót tudnánk érteni velük, nem kellene hidegháborúról beszélni. Ez zajlott a taxisblokád idején. Amikor polgári kormány volt Magyarországon, hirtelen az antiszemitizmus és a szélsőségek veszélye az egekbe szökött – állította.
Olyan hisztériakampány van kibontakozóban, és a jövőben is erre megy ki a játék, melyben a baloldali ellenzéknek egyetlenegy politikai stratégiája van – Ron Werber szerződtetése is ennek a jegyében történt –, hogy azt a látszatot kell kelteni a külvilág számára: Magyarország nem egy stabil demokrácia, itt a békétlenség, a feszültségek olyan magasra hágnak, hogy az az összeomlással határos. Tehát itt erőteljes beavatkozásra van szükség – hangoztatta a műsorban Kövér László, megemlítve azt is, hogy a Fidesz Lendvay utcai székháza elleni csütörtöki botrány is nyilvánvalóan ezt a célt szolgálta.