Kövér: a bevándorlási kvóta csak egy csali
A házelnök a halálbüntetésről úgy nyilatkozott, keresztényi alapon gondolkodik erről, véleménye szerint az élet szentsége nem engedi meg azt, hogy mások életét elvegyék. Hozzátette: azoktól, akik ma nem keresztény alapon támadják a kormányfő felvetését, várja, hogy legyenek következetesek, és az eutanázia, valamint az abortusz kérdésében is hasonlóan karakteres és radikális álláspontot foglaljanak el. Szerinte nem fogadható el, hogy erről vitatkozni se lehessen, "hiszen ha elfogadjuk, hogy vannak tabu kérdések, akkor eljuthatunk odáig, hogy Európában lassan törvényi tilalma is lesz a vitának" - mondta.
A Fidesz népszerűségvesztésével kapcsolatban hangsúlyozta: nem szabad átgondolatlan intézkedésekkel, rossz ötletek bedobásával vagy szükséges és jó döntések rossz kommunikációjával növelni a politikában egyébként is meglévő feszültséget. Véleménye szerint át kell gondolni a párton belüli munkamegosztást is, mert a kormányzás túl sok erőt vesz el a Fidesztől.
Nem az a kérdés, ki a pártelnök, hanem az, hogyan sikerül megoldani a munkamegosztást. Mindkét esetben működhet jól és rosszul is a kormány mellett a párt irányítása - reagált arra a kérdésre, van-e szándék a miniszterelnöki és pártelnöki pozíció szétválasztására. Hozzátette, hogy az elnökségben felvetődött ez a kérdés, hiszen mindannyian látják, hogy a kormányzás az 1998-2002 közötti időszakhoz hasonlóan túlságosan igénybe vette a párt erejét. Úgy vélte, sok ember vállalt szerepet államtitkárként vagy más kormányzati pozícióban, akinek a szervezőkészsége, energiája hiányzik a párt működtetésében.
A Jobbikot Kövér László szerint "nyolc év nemzetietlen és szociálisan tökéletlen kormányzása emelte 2010-re komoly rendszertagadó erővé". A baloldal végzetesnek tűnő megroppanása összefüggésben van azzal, hogy szavazóik jelentős részét a Jobbik maga mellé tudta állítani - mondta a házelnök.