Kossuth téri tüntetők: mehetünk haza
Agárdy János, a több mint 1300 estén és napon át tartó kormányellenes megmozdulásokat szervező csoportosulás vezetőségi tagjának közlése szerint vasárnap, a 2010-es országgyűlési választások második fordulójának estéjén befejezik tüntetéssorozatukat és "átadják" az V. kerületi Vértanúk terét, valamint a Kossuth teret.
A parlamenti választások eddigi eredményei alapján úgy érzik: "vállalt feladatuk véget ért", s a jövőben csak "alkalmi jelleggel, és aktuális nemzeti ügyekben" nyilvánítják ki akaratukat.
A demonstrációk befejezését azzal is magyarázták, hogy "az Országgyűlésbe jutott egy valóban nemzeti párt, amelynek képviselői garanciát vállaltak a nemzeti célok megvalósításáért", ezért remélik, hogy a Fidesz kormányzó pártként együtt fog működni a nemzeti oldalt képviselő Jobbikkal.
A négy éven át tartó demonstrációsorozat kiváltó oka Gyurcsány Ferenc 2006. szeptember 17-én nyilvánosságra került őszödi beszéde volt, amelyet az akkori kormányfő az év május 26-án, zárt frakcióülésen mondott el párttársai körében, de azt máig nem tudni, ki készítette és ki szivárogtatta ki a hangfelvételt.
A Magyar Rádió által közölt beszédrészletek nyomán demonstrációk kezdődtek, majd zavargások törtek ki Budapest utcáin, tüntetők megostromolták a Magyar Televízió székházát, több autót felgyújtottak.
Éjjel-nappal
A Kossuth téren éjjel-nappal jelen lévő tüntetőket végül 2006. október 23-ra virradóra, az állami ünnep hajnalán szorították ki a rohamrendőrök, majd a Parlament előtti teret több hónapra kordonnal zárták le. A demonstrálók 2006. október 23-án és más állami ünnepnapokon is összecsaptak a rendőrökkel. A Kossuth tér lezárása, majd újbóli megnyitása után is folytatódtak a tüntetések: a Batthyány-örökmécsest körülvevő területen és az Aulich utcában, illetve a Vértanúk terén követelték a kormány távozását és az Országgyűlés feloszlatását. Az eltelt idő alatt a tüntetők több szerveződést is alakítottak.