Kórházfejlesztések a Nyugat-Dunántúlon
A jövő hétre kiderülhetnek a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház fejlesztésére kiírandó új közbeszerzési eljárás részletei - közölte a megyei közgyűlés elnöke pénteken az MTI érdeklődésére.
Minden lehetőséget megvizsgálunk - mondta Szakács Imre (Fidesz-KDNP), hozzátéve, hogy nyitottak további források bevonására éppúgy, mint árajánlat-csökkentő egyeztetésekre.
A megyei önkormányzat kedden jelentette be, hogy új közbeszerzési eljárást folytat le a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház fejlesztésének kivitelezésére.
Az "Infrastruktúrafejlesztés a Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban mint egészségpólusban" elnevezésű fejlesztési projekt kivitelezési pályázatára három ajánlat érkezett, de a közgyűlés közbeszerzési bizottsága a Záév-Hérosz Konzorcium és a Porr-Arcadom Konzorcium anyagát érvénytelennek találta, az S+K Konzorcium pedig a nettó 6,619 milliárd forintos plafonnál 778,2 millióval magasabb összegre tett ajánlatot - közölték akkor.
A kórház honlapján olvasható tájékoztatás szerint a projekt lényegi eleme a kórházi telephelyek összevonása, tömbösítése. A Petz Aladár Megyei Oktató Kórház két fő telephelye közül a Zrínyi utcaiban megszűnik a betegellátás, és jelentős infrastruktúrafejlesztéssel az ottani funkciók átkerülnek a Vasvári Pál utcai telephelyre, ahol jelenleg is a betegellátás nagyobb része működik. Az új, 460 ágyas hotelépületben orvos-szakmai egységek kapnak helyet. Több osztály épületgépészeti, építészeti rekonstrukciója is megvalósulhat a projekt keretében, a tetőn pedig helikopter-leszállóhely létesülhet.
Zalaegerszegen már előbbre tartanak. Több mint 700 millió forint beruházással épül meg a sürgősségi ellátó osztály, amelynek alapkövét pénteken tették le a Zala Megyei Kórházban.Csidei Irén, az intézmény főigazgatója elmondta: Magyarországon ma még nem igazán megszokott a központi sürgősségi osztályok működtetése, de "a betegek útjának lerövidítése, a gyógyítás hatékonyságának növelése érdekében lépni kell". Zalaegerszegen eddig nem működött ilyen osztály, a kórházban tizenhét helyen veszik fel a beérkező betegeket.
A mostani beruházással "egykapus" fogadórészt alakítanak ki, ahol a leggyorsabban el lehet végezni a szükséges diagnosztikai vizsgálatokat. Mindez nemcsak a betegek, de az alapellátás, az orvosi ügyeletek és a mentőszolgálat munkáját is megkönnyíti majd - mondta a főigazgató.