Negyedszer is nekifutnak a polgármesterválasztásnak
Szavazni reggel hattól este hét óráig lehet. A törvény szerint az egyfordulós polgármester-választáson az a jelölt nyer, aki - a megjelent szavazók számától függetlenül - a legtöbb voksot kapja.
A másfél ezer lakosú Dunaszigeten azért kell ismét az urnákhoz járulniuk a polgároknak, mert novemberben bírósági megrovás miatt elvesztette tisztségét Tóth István polgármester. A bíróság határozata szerint a polgármester nem adott ki - közérdekűnek számító - önkormányzati pénzügyi adatokat, s ezzel akadályozta a képviselői munkát.
A településen most hárman indulnak a polgármesteri tisztségért, az eddigi településvezető mellett Cseh Benjamin és Kiss Sándor szállt be a versenybe, valamennyien függetlenként indulnak.
A Zala megyei Bödeházán az októberi voksoláson szavazategyenlőség alakult ki a polgármesterjelöltek között, ezért január elején újabb szavazást tartottak, de addigra tömegesen jelentkeztek be a faluba. Miután ezzel érdemben befolyásolták a szavazás eredményét és annak tisztaságát, a helyi választási bizottság érvénytelenítette az eredményt, majd február 6-ra tűzte ki a szavazás megismétlését. Azonban ezt a voksolást is érvénytelenítették, mert még mindig túl sokan szavaztak olyanok, akik valójában nem élnek a faluban.
A kisközségben a voksolással kapcsolatban készült jegyzőkönyv tételesen igazolta, hogy 35 olyan állampolgár szerepelt a választói névjegyzékben, akik életvitelszerűen nem élnek az otthonukként megjelölt bödeházai lakcímen, s közülük 29-en szavaztak is.
Bödeházán a névjegyzékben szereplők adatai az elmúlt hónapokban folyamatosan változtak. Októberben 47-en voltak bejelentve, a januári választási fordulóra azonban már 84-en, míg a legutóbbi, február 6-ai voksolás idején 73 állandó lakosa volt a hetési tájegységben lévő kisközségnek.
A kistelepülésen továbbra is a korábbi két független jelölt közül lehet választani.
A január 9-ei időközi választás kapcsán indult "fiktiválási" eljárás február elején lezárult, ennek az volt a célja, hogy kiszűrjék azokat, akik nem életvitelszerűen élnek a településen. A tömeges betelepülések miatt indult, a letenyei körjegyzőség által lefolytatott eljárás viszont nem állapított meg törvénysértést, így senkit nem kellett a bejelentett lakcíméről törölni. A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság még a január 9-ei voksolás után közokirat-hamisítás gyanúja miatt nyomozást indított Bödeházán.
Előző