Jobbik-elnök a külügyi bizottságban? Az MSZP szerint már csak az kéne
Az MSZP vezető politikusa az MTI-nek Vona Gábor, a Jobbik elnökének szerdai kijelentésére, miszerint szeretné, ha pártja képviselője elnökölné az új összetételű Országgyűlés külügyi bizottságát, úgy reagált: a posztnak nemcsak a magyar külpolitika alakítása szempontjából van nagy jelentősége, hanem azért is, mert a külügyi bizottság elnökének megnyilatkozásaira odafigyel a nemzetközi közösség, a partner országok vezető politikusai.
A volt uniós biztos közölte: a Jobbik megnyilvánulásai, így egyebek között az Európai Unióból történő kilépés felvetése, a szomszédos országokat provokáló kijelentések, már eddig is negatív visszhangot váltottak ki. Hozzátette: ezt csak erősítette Morvai Krisztina viselkedése az Európai Parlamentben.
Kovács László kiemelte: az igaz, hogy a rendszerváltás óta a külügyi bizottság elnöki posztját mindig ellenzéki politikus töltötte be, de eddig ez semmiféle problémát nem okozott, inkább hozzájárult a külpolitikában különösen fontos konszenzus megteremtéséhez.
Vona Gábor, a Jobbik elnöke szerdán, a Duna Televízió Hattól nyolcig című műsorában azt mondta: szeretné ha pártja képviselője elnökölné az új összetételű Országgyűlés külügyi bizottságát és a Jobbik helyet kapna a nemzetbiztonsági bizottságban is. Közölte: a párt komoly szakmai munkára készül a parlamentben, be akarják bizonyítani, hogy a "radikalizmusnak van szakmai arcai is". Vona felhívta a figyelmet arra, hogy vannak olyan bizottságok, ahol "egyfajta szokásjog alapján" ellenzéki bizottsági elnököt szoktak választani, példaként pedig a külügyi és határon túli magyarok bizottságot említette. Szeretnék, ha ebben a testületben a Jobbik elnöki tisztséget kapna.
A Jobbik ragaszkodik ahhoz is, hogy a nemzetbiztonsági bizottságban is helyet kapjon. A pártelnök szavai szerint a Jobbik azért szeretne ötven fő feletti létszámú frakciót a parlamentben, mert a párt "nem titkolt célja", hogy szeretnék köztársasági elnöknek javasolni Morvai Krisztina EP-képviselőt.