Járulékmentesítette magát a távozó Országgyűlés
A hétfőn ebben a ciklusban utoljára összeült parlament képviselőinek a mandátuma az új Országgyűlés megalakulásával szűnik meg; a jogszabály "gondoskodik" azokról, akiket nem választanak újra. A képviselők javadalmazásáról szóló törvény szerint ha a megbízatás az parlament működésének befejezésével szűnik meg, akkor a volt képviselő - újraválasztásának esetét kivéve - további hat hónapon keresztül jogosult az alapdíja és a pótdíja (megbízatása megszűnését megelőző) hat havi átlagának megfelelő összegre.
A jogszabály rögzíti azt is, hogy az erre az időre folyósított díjazás időtartama is munkaviszonyban töltött időnek számít; és ezt az összeget - ha a képviselő kéri - egy összegben kell kifizetni. Öregségi nyugdíjra jogosult az a képviselő - az egyéb feltételek fennállása esetén -, akinek e megbízatása az Országgyűlés működésének befejezésével szűnik meg, és a volt képviselő az ezt követő ötödik naptári év végéig az öregségi nyugdíjra jogosító korhatárt betölti; ezzel a parlament hivatali szervezetét költségvetési befizetés nem terheli.
Ha a képviselő az Országgyűlés működésének befejezése után újra jelölteti magát, a fenti öregségi nyugdíj, legkorábban a mandátumok igazolását követő naptól, akkor illeti meg, ha nem választják meg újra.
Ezek a szabályok ciklusok óta nem változtak, a parlament utolsó előtti ülésén elfogadott egy új passzust, ám az csak az aktív képviselőket érint; kimondták: az országgyűlési képviselők jogviszonya 36 órás munkaviszonynak számít. Ez azt jelenti, hogy ha egy képviselő más munkaviszonyból is rendelkezik jövedelemmel, akkor az után nem kell megfizetni a két százalékos egészségügyi hozzájárulást.
Nem tudták viszont rendezni azt, hogy valamilyen, meghatározott időtartamú juttatásban részesüljön az elhunyt képviselő legközelebbi hozzátartozója; ebben a parlamenti ciklusban többszöri nekifutásra sem tudtak megegyezni a megoldásban a képviselők.