Huzakodás a közmédiumok kuratóriumi helyei körül
Répássy Róbert elmondta, hogy a hétfői házbizottsági ülésen lezajlott vita után a Fidesz és a KDNP írásban is kérte Szili Katalin házelnöktől a jelölési eljárás megindítását, annak érdekében, hogy ellenzéki delegáltakkal egészüljenek ki a közszolgálati médiumok felügyelő testületei.
A Fidesz és a KDNP szerint erre azért van szükség, mert helyre kell állítani a kiegyensúlyozottságot és a törvényességet, ugyanis az MSZP-nek 2008. május 1-je, a koalíció felbomlása óta minden egyes médiakuratóriumban 50 százaléknyi szavazati joga van. Most viszont újra összeállt a Cser-Palkovics által a "reménytelenség koalíciójának" nevezett pártszövetség, így - mint mondta - hazugság, hogy az SZDSZ ellenzéki párt lenne.
Répássy Róbert hangsúlyozta: az SZDSZ megszavazta Bajnai Gordont miniszterelnöknek, a bizottságokban megszavazták a minisztereket is, valamint támogatják Bajnai Gordon programját, és erről megállapodást is kötöttek a miniszterelnökkel, ami nyugodtan tekinthető koalíciós szerződésnek.
Közös levélben fordultak az Országgyűlés elnökéhez a három közszolgálati médium-közalapítvány ellenőrző testületi elnökei; ebben azt kérik, Szili Katalin foglaljon állást és intézkedjen, hogy a törvényhozás mielőbb kiegészítse a három kuratórium elnökségét - közölte az MTI-vel kedden a dokumentum több ismerője.
Az MDF jelöltjeként a testületekbe került egy-egy tag az őket delegáló képviselőcsoport megszűnése után "sem a kormánypárti, sem az ellenzéki oldalhoz nem számítható", míg "objektíven mérhető ténnyé vált" az SZDSZ kormánypártisága azzal, hogy támogatta a kormányfőcserét lehetővé tevő konstruktív bizalmatlansági indítványt - érvelnek az aláírók az információ szerint. Mint múlt pénteki keltezésű levelükben írják, a testületekben ezzel a paritás felbomlott, az elnökségek "nem a törvényi előírás szerint működnek".
A liberális párt a Magyar Rádió és a Magyar Televízió tulajdonosi testületébe két-két, a Duna Televízióéba egy tagot, az MDF mindhárom testületbe egy-egy kurátort delegált.