Hol van a pénzügyi jogok biztosa? - kérdezi az MSZP
Simon Gábor, a fogyasztóvédelmi bizottság szocialista elnöke közleményében azt írta: a kormány alá tartozó PSZÁF nyíltan ugyan nem utasítja a bírákat, hogy miként járjanak el, de a bankpánik és az államcsőd felemlegetésével azt üzeni, hogy a bíróságoknak a devizahitelesekkel szemben a bankok javára kell dönteni.
"A PSZÁF elnöke a bankszektorból való. Érthető, hogy a szíve is a bankok felé húz. Azonban az elfogadhatatlan, hogy az Orbán-kormány három éve csak látszatintézkedésekkel alibizik a devizahitelesek megmentése helyett" – fogalmazott Simon.
A szocialista képviselő hozzátette: a kormányváltás után még kezelhető lett volna a probléma, amely nem 2010-ben, hanem 2001-ben kezdődött, amikor a Fidesz lehetővé tette a lakossági devizahitelezést. "A Kósa-Szijjártó forintbedöntés után felhívtuk a Fidesz figyelmét a várható adósságbombára, de hiába. A Fidesz gazdaságpolitikája miatt az árfolyam az egekbe szökött, családok tízezrei mentek csődbe. Mára a kilakoltatások is megindultak, a Nemzeti Eszközkezelő és a pénzügyi jogok biztosa viszont sehol" – mutat rá Simon Gábor.
A MSZP-s képviselő közleménye szerint a pénzügyi biztos a Fogyasztóvédelmi bizottság márciusi ülésén azt ígérte, három nap, és meglesz a megoldás. "Azóta se a megoldásról, se a pénzügyi biztos felől nem hallottunk" – fogalmazott Simon Gábor.
"A bajba jutott családok problémája ma már egyetlen napot sem várhat. Ezért felszólítjuk a kormányt, hogy alibiakciók helyett végre valódi intézkedéseket tegyen! Kezdeményezzük egy Nemzeti Kerekasztal felállítását, amely végre érezhető javaslatokat, majd lépéseket tehet a bajbajutottak megsegítésére" – olvasható az MSZP-s közleményben.