Hat embert nemkívánatos személlyé nyilvánított Gyöngyössolymos

Persona non grata-vá, azaz nem kívánatos személlyé nyilvánított hat személyt - köztük két újságírót - a gyöngyössolymosi önkormányzat.

A februárban született 16/2011-es határozat szó szerint a következőket tartalmazza: „Gyöngyössolymos községi önkormányzat képviselő testülete megtárgyalta az előterjesztést, és úgy döntött, hogy az internetes fórumokon, valamint az írott médiában megjelenő az önkormányzatot sértő nyilatkozók, valamint a fórum honlapjának tartalmáért felelősök ellen polgári per indítását megfontolja. Az alábbi személyeket PERSONA NON GRATA nem kívánatos személynek nyilvánítja: Mák János, Lukács László, Debrei Attila, Huják Ferenc, Juhász Mariann, Suha Péter."

Utóbbi két „nem kívánatos személy" a Heves Megyei Hírlap újságírója, akik közül Suha Péter tudósítónknak azt mondta: nem érti, mivel vívta ki ő és kollégája ezt a titulust, s azt sem, hogy a gyakorlatban mit jelent a határozat: vajon azt-e hogy a megyei lap munkatársaként nem léphetnek a község területére, onnan nem tudósíthatnak, ottani emberekkel nem beszélgethetnek. Hozzátette: az utóbbi fél évben két cikket írtak Gyöngyössolymosról, s mindkettőben a jelenlegi polgármester, a független Szolcsák Gyula, és a tavaly ősszel a posztért szintén induló Mák János konfliktusáról számoltak be, a szakma szabályai szerint mindkét felet meghallgatva.

Az első ügyben egy vitatott szerződéskötésről volt szó, a a másodikban pedig arról, hogy a gyöngyössolymosi polgármesteri hivatalban hangos szóváltásba keveredett Mák János volt polgármesterjelölt, és a jelenlegi faluvezető, Szolcsák Gyula. Előbbi egy testületi ülés jegyzőkönyvét szerette volna utólag elolvasni, a polgármester azonban állítása szerint minősíthetetlen hangnemben ordított vele, majd rávágta az irodája ajtaját. A polgármester szerint viszont Mák János ok nélkül garázdálkodott a hivatal épületében, és korlátozta a dolgozókat hivatali munkájuk elvégzésében.

A két újságírón kívül megnevezett négy „persona non grata" gyöngyössolymosi lakos, akik állítólag azzal vívták ki a testület haragját, hogy egy közösségi fórumon rendszeresen bírálták a település vezetőit.

Szerettük volna tegnap megkérdezni a gyöngyössolymosi önkormányzat illetékeseit is arról, hogyan kell értelmezni a nem kívánatos személlyé nyilvánító határozatot, ám sem a polgármestert, sem a jegyzőt nem sikerült elérnünk. Az egyik önkormányzati képviselő, Sárkány András Ferenc, aki civilben kőműves vállalkozóként dolgozik a faluban, azt mondta tudósítónknak, nem emlékszik, hogy bárkit is testületi határozattal nem kívánatos személlyé nyilvánítottak volna, s mint mondta, továbbra is mindenkit szívesen látnak a faluban.

Szavai szerint valóban volt egy testületi ülés, amelyen az önkormányzati tagokat ért nemtelen sajtó- és internetes támadásokról volt szó, s ott többen is felvetették, hogy tegyenek feljelentést a rágalmazókkal szemben. De az erről szóló határozat konkrét szövegét ő maga - mint mondta - nem ismeri.

Gyöngyössolymosi testület határozatát a kitiltásról.
A lista alján lévő két név: Juhász Marianna, Suha Péter, a Heves Megyei Hírlap munkatársai - úgy tíz éve.
A többiek pedig helyiek.
Gyöngyössolymosi testület határozatát a kitiltásról. A lista alján lévő két név: Juhász Marianna, Suha Péter, a Heves Megyei Hírlap munkatársai - úgy tíz éve.
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.